fbpx
Close

Eelviimaste mängiv treener Tallinna Rahvaliiga finaalivastase kohta: väga hirmus sats!

-Oskar Taimla | Foto: Siim Semiskar

-Oskar Taimla | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliigas tagas laupäeval ülipõnevas mängus finaalipääsu Eelviimaste meeskond, kes poolfinaalis sai 66:65 jagu Wildix/Esecomist. Korvpall24.ee portaal rääkis pärast pingelist matši meeskonna mängiva treeneri Oskar Taimlaga.

Meeskonna nimest inspireerituna küsisime esmalt, mis läks valesti, et tänavusel hooajal ollakse juba finaalis mitte aga eelviimased. Taimla: “Valesti läks see, et meil on väga head kutid võistkonnas ja mõnus meeskonnavaim. On see valesti või hästi, aga tõesti mõnusa pundi oleme saanud. Oleme mitu aastat mänginud ja erinevaid kohti saanud, aga tänavu on tõepoolest mõnus.”

“Edu võti on see, et me kuulame üksteist. Ma olen mängiva treenerina üks kehvemaid mängijaid, aga kõik ikka kuulavad. Oleme ühe asja eest väljas,” lisas põhiturniiril 8 võidu ja 3 kaotusega kolmanda koha saanud tiimi juht.

Sama võitude-kaotuste suhtega Eelviimaseid omavahelise mängu võitmise tõttu tabelis edestanud Wildix/Esecomi vastu võeti poolfinaalis magus, aga väga napp revanš: “Võit on võit, aga halle karvu on selle mängu pärast väga palju. Ütlen ausalt, et veidi liiga ülbelt tulime mängule. Juba rääkisime finaalist ja mõtlesime, kuidas me Sixten Tomingase (Audentese liider – toim.) kinni saame. Loll on öelda, et alahindasime, sest põhihooajal ju ka kaotasime neil. Aga oli tunne, et võiks kindlam võit tulla. Tänase mängu põhjal me isegi ei väärinud seda võitu, aga õnneks tuli ära.”

“Meil õnnestus lõpus see, et me ei hakanud kaotusseisus asja meeleheitlikult päästma. Võtsime rahulikult ja mängisime oma mängu edasi. Kuigi meil ei tulnud asjad välja, siis jäime kindlaks enda asjadele ning ei läinud üksteise peale närvi. Aga mänguliselt valesti läks nii palju asju, et ei jõua neid kõiki siin üles lugeda,” analüüsis Taimla juhtunut.

Rahvaliiga finaalis lähevad Eelviimased vastamisi II divisjoni peamise favoriidi Audentesega, kes põhiturniiril langes lõpuks küll ühe tehnilise kaotuse tõttu alles viiendaks. Taimla sõnul on järgmise vastase näol tegemist väga hirmsa satsiga.

“Veidi oleme jälginud neid. Soojendusel vaatad nagu oleks esiliiga või meistriliiga nõrgemate satside soojendus – mehed panevad pealt. Hirmus! Meil on vanemaid mehi ka ja proovime rohkem kogemusega. Kui Sixten Tomingas mängib, siis peab tema kuidagi kinni saama, muidu on väga raske,” sõnas Eelviimaste esindaja.

Kas kulla eest minnakse võitlema või finaali pääsuga on Eelviimased juba enda eesmärgid täitnud? Taimla: “Finaalikoht on meile muidugi õnnestumine, aga kui juba seal oleme, siis hõbe oleks kindlasti pettumus.”

Optibet Tallinna rahvaliiga finaalpäev toimub 27. aprillil Sõle spordihoones. II divisjoni finaal algab kell 15.00.

Finaalpäeval peetakse mitmeid auhinnamänge ka publikule. Kogu ajakava näeb SIIT.

scroll to top