EELVAADE | Kaks kaotust järjest saanud Tartu proovib veerandfinaalseeria viiendasse mängu viia

-Julius Kazakauskas | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas on 19. aprillil ehk suurel reedel toimumas järjekordne veerandfinaalkohtumine, kui neljandat korda tänavuse play-offi raames on vastamisi Tallinna Kalev/TLÜ ja Tartu Ülikool.

Tallinna Kalev/TLÜ – Tartu Ülikool
19.04.2019, kell 17:00, Viimsi, Karulaugu Spordikeskus
Ülekanne: Delfi TV

17. aprillil Tartus toimunud seeria kolmas mäng kulges üpris tasavägiselt. Võõrustajad asusid viie tabava kaugviske toel 23:20 juhtima ning poolajaks oli seis 41:39. Kolmandal veerandaja 25:13 võiduga haaras Kalev/TLÜ initsiatiivi, aga sellega polnud kaugeltki veel midagi otsustatud. Vahe kõikus kümne punkti piirimail, aga järk-järgult külaliste eduseis kahanes ning Kregor Hermeti kaugviskest oli Tartu pääsenud 1.23 enne lõppu kolme punkti kaugusele. Olulistel hetkedel punkte enam ei saadud ning lõppskoori vormistasid hoopis Kalev/TLÜ-le Kaido Saks ja Ronald Eric McGhee Jr vabavisetest. Tallinlased juhivad seeriat nüüd 2-1 ja poolfinaalist lahutab üks võit.

Vaatamata sellele, et Tartu suutis mängu viimase minuti eel veel ühe viske kaugusele tulla, andis neile tunda lühike pink. Julius Kazakauskas tegi kaasa kõik 40 mänguminutit ja Arnas Velickal kogunes neid peaaegu 39. Vahetusest tulles sai Kent-Kaarel Vene 23 minutit kirja, kuid Sverre Aav ja Rain Raadik viibisid platsil ligi 3,5 ja neli mänguminutit. Seevastu Tallinna Kalev/TLÜ eest käisid platsil üheksa meest ning kõige vähem, 9,5 mänguminutit jäi Mario Paiste nimele.

Karl-Johan Lips viskas viimati Tallinna Kalev/TLÜ kasuks 20 ning Damarcus Jamaal Harrison 16 punkti. 11 silma ja 6 korvisöötu sai enda nimele Ronald Eric McGhee Jr ning 10 punkti ja 8 lauapalli lisas Michael Kyre Buchanan. Julius Kazakauskas oli Tartu parim 30 punkti ja 9 lauapalliga. Kregor Hermet viskas 16 silma ning 9 punkti ja 13 korvisöötu lisas Arnas Velicka. 8 punkti said kirja Märt Rosenthal ning Robin Kivi.