Saagelt 37 punkti ning Tarvas jätkab esiliigas ainsana kaotuseta, Olmre tegi Paide särgis debüüdi

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

Reedel käis Saku I liigas väljakul kaheksa meeskonda. Põnevates kohtumistes teenisid võidulisa BC Kalev/Cramo I (1-2), RSK Tarvas (3-0), Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (1-2) ning KK Viimsi/Noto (2-1).

Mängudeõhtu sissejuhatuseks kohtusid Sõbra spordihoones BC Kalev/Cramo I ja Betoonimeister/Tskk/SK Nord (1-2). Lahtiselt kulgenud mängu võitis kodumeeskond 100:93 (24:18, 25:24, 27:20, 24:31). Hästi tabanud (kahepunktivisked 53%, kolmesed 57%) väljakuperemehed läksid poolajapausile 49:42 eduseisus ning kasvatasid kolmanda veerandaja lõpuks vahe 14-punktiseks. Veel 1:41 enne kohtumise lõppu seisid tablool turvalisena näivad numbrid 98:84, kuid valitsev esiliiga meister ei olnud veel alla andnud. Järgneva 44 sekundiga tegid külalised 8:0 spurdi ning jõudsid 6 punkti kaugusele, kuid mängu viimastel hetkedel mängis BC Kalev/Cramo I kindlamalt.

Kõik viis teelesaadetud kolmest tabanud Vitali Komar tõi võitjatele 31 punkti ja 6 lauapalli. Ardo Krass toetas oma meeskonda 21 silma ja 5 lauapalliga, kuid tema arvele jäi ka 8 pallikaotust. Kahekohalise summani jõudsid veel Rauno Tikko (17 punkti, 5 lauapalli, 4 söötu ja 3 vaheltlõiget), väga mitmekülgselt mänginud Reigo Päkk (12 punkti, 9 lauapalli, 7 söötu ja 3 vaheltlõiget) ning Rauno Meerits (11 punkti, 4 söötu ja 3 vaheltlõiget).

Neljast mängust kolmanda kaotuse teeninud Betoonimeister/Tskk/SK Nordi tulemuslikem oli Margus Klementsov 22 punkti ja 9 lauapalliga. Kahekohalise punktisummani jõudsid veel viis mängumeest – Aivar Grüning (16), Tiit Talumaa (15), Siim Raudla (11, lisaks 7 lauapalli ja 4 vaheltlõiget), Siim Laur (11) ning Tõnis Uueküla (10).

Rakvere Spordihallis leidis aset tõeline põnevuskohtumine, kus omavahel läksid vastamisi kaks kaotuseta meeskonda – RSK Tarvas ja KA Tallinna Kalev/TLÜ (3-0). Mõlemapoolsete võimalustega mängu võitis Tarvas 105:95 (31:24, 17:29, 26:24, 31:18). Avaveerandi 7 silmaga võitnud kodumeeskond jäi poolajaks viie punktiga kaotusseisu, kuid kallutas mängu viimase veerandajaga enda kasuks. Kui kohtumise lõpuni jäi 3:37 tõi Kiur Akenpärgi kolmene külalised ühe punkti kaugusele (90:91), kuid Kristo Saage viskas järgneva kahe minutiga 9 punkti ning mängu saatus oli sellega otsustatud. Meeskonnad viskasid väljakult võrdselt 50%-ga, kuid Tarvas teenis rohkem vabaviskeid ning harukordselt neid hästi (30/31 ehk 97%).

Kristo Saage õigustas igati enda valimist oktoobrikuu esiliiga parimaks mängijaks, tuues koguni 37 punkti. Ainsana vabaviskejoonelt eksinud (12/13) Saage lisas 35 mänguminutiga ka 9 lauapalli ning 5 söötu. Renato Lindmetsa arvele jäi 21 silma, 7 lauapalli ja 4 söötu, Sander Ramul (17) ning Mihkel Kurg (10) jõudsid samuti kahekohalise skoorini.

KA Tallinna Kalev/TLÜ eest tõi Erik Luts 26 punkti. Kiur-Thomas Vehmanen viskas 17 silma ning jagas 5 söötu, Romet Käämerilt 14 punkti ja 6 lauapalli ning Kiur Akenpärgilt 14 punkti, 5 söötu ja 3 vaheltlõiget.

Mullune hõbedameeskond Eesti Maaülikool/Limitex teenis võõrsil Tartu Ülikool/Kuremaa SK (0-3) vastu hooaja teise võidu tulemusega 100:86 (24:20, 22:23, 26:16, 28:27). Võrdset mängu jagus kolmanda veerandaja 6. minutini, kui külalised tegid 57:56 eduseisus 15:3 spurdi ning läksid viimasele mängusetile vastu 13-punktilises eduseisus. Otsustaval veerandajal kodumeeskonda enam kaheksast punktist lähemale ei lastud ning tüüriti mäng turvaliselt võidusadamasse.

Ott Sellis kogus Eesti Maaülikool/Limitexi ridades 27 minutiga 25 punkti, 9 lauapalli ja 5 söötu. Joosep Russakule läks kirja kaksikduubel 21 punkti, 10 lauapalli ja 4 sööduga, Jan Samuel Vogelainen lisas 17 minutiga 17 silma ja 7 lauapalli.

Ühtlaselt visanud Tartu Ülikool/Kuremaa SK parim oli Sten Lillemägi 14 punkti ja 6 lauapalliga. Ako Tõnissoo ja Markus Heinakroon tõid kumbki 11, Aleks Tabolt ja Kristofer Veismannilt 10 punkti.

KK Viimsi/Noto võõrustas koduväljakul Paide Viking Window (1-2) meeskonda, kelle ridades tegi debüüdi kõrgliigast üllatuslikult aste madalamale taandunud Sten Olmre. Viimsi ei lasknud end sel kevadel ka Eesti koondist esindanud mängumehest häirida ning võttis 89:79 (29:24, 14:20, 22:21, 24:14) võidu. Karulaugu Spordikeskusesse kogunenud rohkem kui paarsada pealtvaatajat said ligi 35 minutit nautida haaravat ja võrdset mängu. Kui kolmas veerandaeg möödus Paide kerges eduseisus, siis viimasel mänguperioodil võttis kodumeeskond juhtohjad endale. Seisul 75:72 spurtis Viimsi kolme minutiga 14:3 ning külalised enam ohtlikuks ei saanud.

Gaspar Bibikov tõi kodumeeskonna resultatiivseimana 19 punkti, lisaks ka 4 söötu. Kristjan Evart toetas 18 punkti, 7 lauapalli ja 5 sööduga, võrdselt 14 silma viskasid Joonas Vaino ning Hugo Toom. Vaino arvele jäi Viimsi parimana ka 8 lauapalli.

Paide Viking Window värske täiendus Sten Olmre mängis 29 minutit ning tõi hea tabavuse juures 20 punkti (visked väljakult 6/9). Siim Kamsilt lisaks 15 silma, 5 lauapalli, 4 söötu ja koguni 6 vaheltlõiget, Samuel Rõigas ning Kristjan Sardis täiendasid meeskonna kontot 11 punktiga.

Esiliiga jätkub järgmisel kolmapäeval Rapla KK/Kohila ning KA Tallinna Kalev/TLÜ vastasseisuga.