Nurger sai kaksikduublile vaatamata napi kaotuse, Raiestelt korralik mäng

Eesti koondise ääremängija Sander Raieste korralik mäng ei päästnud Baskonia duublit Hispaania tugevuselt kolmandas liigas (LEB Silver) kaotusest Navarra Basketi meeskonna vastu numbritega 67:81 (12:21, 23:12, 20:25, 12:23).

Mäng kulges alguses suurte tõusude ja mõõnadega. Kui esimese veerandaja võitis Navarra 9 punktiga, siis teist veerandit valitses jällegi Baskonia duubel 11 punktise paremusega. Pärast tasavägisemat kolmandat neljandikku läks siiski Navarra oma teed ning võitis lõpuks mängu kindlalt. Oma osa mängis siin kindlasti Baskonia tiimi äärmiselt halb visketabavus vabaviskejoonel, kui sisse saadi vaid 41%  (9/22).

Baskonia eest regi korraliku mängu Raieste, visates 30 minutiga 14 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 2/3, vabavisked 2/2), lisaks haaras 4 lauapalli, andis 3 söötu, pani ühe kulbi ja tegi 3 pallikaotust. Meie meest toetasid 15 punktiga Lautaro Tomas Lopez ja 12 silmaga lätlane Arturs Kurucs.

Navarra meeskond valitses lauavõitlust ning tiimi parim oli 23 silma ning 16 lauapalliga 212 cm pikk Eduardo Lorenzo, keda toetasid Javier Marin Ayerbe 16 ja Adrin Herepey-Csakanyi 12 silmaga.

Liigatabelis asub 3 võitu ja 3 kaotust saanud Baskonia duubel teisel koha. Järgmine mäng toimub 10. novembril kodusaalis Juaristi ISB meeskonna vastu.

Rauno Nurgeri kaksikduublist jäi napilt väheseks ning Hispaania tugevuselt teises liigas (LEB Gold) tuli Huescal vastu võtta ülinapp kaotus Palencia meeskonnalt skooriga 76:77 (25:20, 21:20, 13:25, 17:12).

Huescal oli kogu kohtumine kontrolli all, kui võiksime ära unustada kolmanda veerandaja, mis kaotati 12 punktiga. Ülejäänud neljandikud Nurgeri tiim võitis. Viskeid tabati võrdselt igalt positsioonilt. Lauavõitluses oldi samuti võrdsed, vahe tuli sisse Palencia meeskonna parema söödumänguga, mis saadi eriti hästi käima just kolmandal veerandil.

Nurger viskas 21 minutiga Huesca poolelt 16 punkti (kahesed 7/7, vabavisked 2/3), hankis 10 lauapalli, tegi ühe pallikaotuse ja 4 viga. Tiimikaaslastest panustas Stojan Gjuroski 21 ja Martin Tyler Hans 12 silma.

Palencia poolelt olid parimad Urko Otegui Esnaola 17, Nikola Cvetinovic 14 ja Stephen Paul Vasturia 11 sangaga.

Liigatabelis hoiab Nurgeri meeskond 4 võidu ja 2 kaotusega kolmandat kohta. Palencia tõusis selle võiduga teisele kohale. Järgmisena mängib Huesca kodus 9. novembril Rio Ourense Terminaliga.