Suure osa mänguajast eduseisu hoidnud Rapla alistas parema visketabavuse toel võõrsil Rakvere

-Al-Wajid Aminu | Foto: Siim Semiskar

Koondisepausi ajal toimus reedel ka üks kohtumine Paf Korvpalli Meistriliigas, milles Rakvere Tarvas võõrustas Rapla Avis Utilitast. Tasavägiselt kulgenud avaveerand kuulus külalistele ja kuigi Rakvere suutis teisel veerandajal mitmel korral juhtima minna, võitis poolaja Rapla 45:38. Rapla dikteeris mängu edasi ja hoolimata sellest, et Rakverel õnnestus viimasel neljandikul seisuks veel 66:70 teha, teenis Rapla kokkuvõttes 12-punktilise võidu.

Rakvere Tarvas – Rapla Avis Utilitas 72:84 (21:22, 17:23, 20:20, 14:19)

Visketabavuses jäi Rapla 48% – 36% peale. Lauavõitluse võitis Rakvere 42:40 (ründelaud 15:11). Korvisööte andis Rapla rohkem 19:16, vaheltlõikeid tegi enim Rakvere 8:6. Pallikaotuseid kogunes Rakverel 12, Raplal 9.

Al-Wajid Aminu kerkis Rapla parimaks 17 punkti ja 7 lauapalliga. Võrdselt 15 punkti lisasid Roberts Freimanis ja Sven Kaldre, kellest esimene võttis veel 10 lauapalli. Brandon Childress järgnes 14 punkti, 4 lauapalli ja 7 korvisööduga ning 10 punkti sai kirja Tom Kaldre. Mängust jäi eemale Saimon Sutt.

Devin Harris tõi Rakvere poolelt 15 punkti, hankis 8 lauapalli ja andis 8 korvisöötu. Rihards Kuksiks kogus 13 punkti ja 4 lauapalli ning Kristaps Gluditis 12 punkti ja ka 4 lauapalli. Tormi Niits lisas 11 punkti ja 10 lauapalli ning Sten Saaremäel viskas samuti 11 punkti. Mängust jäi eemale Eesti rahvuskoondise juures viibiv Egert Haller.

Järgmine mäng Paf Korvpalli Meistriliigas toimub kolmapäeval, 24. veebruaril, kui TalTech on vastamisi Rapla Avis Utilitasega.