Tallinna Kalev alistas esiliiga põnevusetenduses Maaülikooli

-Marcus Merimaa | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas oli kolmapäeval võistlustules kaheksa meeskonda. Neljast mängust kolmes kuulus võit külalismeeskonnale.

Tabeli neljas Tamsalu Los Toros/TalTech (5-4)  võttis kodumängus vastu BC Kalev/Cramo I (2-6) meeskonna. Mõneti üllatuslikult, kuid igati teenitud võit külalistele tulemusega 77:68 (12:14, 21:13, 16:19, 28:22).

Kaotatud avaveerandaja järel võtsid kalevlased teises setis juhtohjad enda kätte ning võitsid skoorivaese poolaja 33:27. Kolmas neljandik jätkus külaliste vedamisel, kuid Tamsalu püsis mõne punkti kaugusel. Kodumeeskond jõudis 8 minutit enne mängu lõppu küll viigini (52:52), aga viimastel minutitel olid BC Kalevi mängumehed kindlamad, võttes hooaja kolmanda võidu. Visketabavusega hädas olnud (väljakult 28%)  Tamsalu jäi vastasele alla pea kõigis olulisemates statistilistes näitajates.

Kalevlaste poolel said koguni kaks mängijat kirja kaksikduubli – Rauno Meerits 16 punkti ja 10 lauapalli ning Madis Soodla 15 silma ja 14 lauapalli. Mario Polusk tõi 13 punkti.

Tamsalu skoori eest hoolitsesid Eric Schmalz 16 punktiga (vabavisked 9/10) ning Martin Otto Parve 14 punkti ja 6 lauapalliga. Risto Puur lisas 9 punkti ja 4 söötu.

KK Viimsi/Noto (5-4) sõitis külla Rapla KK/Kohila (1-8) tiimile ning noppis kindla 97:71 (27:17, 22:14, 24:18, 24:22) võidu.

Esimestel minutitel 13:0 spurdi ette võtnud külalised võitsid avaveerandaja 10-punktiga ning juhtisid poolaja lõpuks juba 49:31. Mängu teine pool jätkus Viimsi domineerimisel ning neljanda veerandaja alguses näitas tabloo kohtumise suurimat vahet – 84:53. Väljakult 51%-liselt tabanud külaliste ridades said käe valgeks kõik kümme mänguaega saanud pallurit.

Kristjan Evart tõi võitjate parimana 23 punkti, hankis 5 lauapalli, jagas 5 söötu ning tegi 3 vaheltlõiget. Tauri Miggur viskas 15 silma (visked väljakult 5/6) ja noppis 5 lauapalli. Võrdselt 12 punkti ja 5 lauapalliga panustasid Arles-Egert Lelle ja Jorgen Rikberg. Andreas Märtson (5 lauapalli) ja Mihkel Allorg (6 lauapalli) lisasid kumbki 11 punkti.

Rapla eest viskas Gregor Ilves 18 punkti. Marek Ruut kogus 15 silma ja 7 lauapalli. Risto Valge korjas 8 punkti kõrvale üleplatsimehena 12 lauapalli ning sooritas 3 vaheltlõiget.

Tartu Ülikool/Kuremaa SK (1-8) üritas kodus G4S Noorteliiga (4-4) vastu teenida hooaja teist võidupunkti. Külalisvõistkondade hea päev sai aga jätku ning mäng lõppes Noorteliiga 76:66 (19:13, 25:18, 14:18, 18:17) paremusega.

Avavaatuse 13:19 kaotanud kodumeeskond jõudis teise neljandiku keskel viigini (24:24), kuid seejärel tegid G4S-i noored mängumehed 10:0 spurdi ning võtsid poolajaks sisse 44:31 eduseisu. Pikemalt vaheajapausilt naastes ei lasknud külalised väljakuperemehi ohtlikult lähedale ning hoidsid mängu kuni lõpuvileni kindlalt enda kontrolli all. Tartu Ülikooli võiduvõimalused jäid suuresti tagasihoidlike kaugvisete (4/18 ehk 22%) ja vabavisete (16/27 ehk 59%) tabavuse taha.

Üleplatsimeheks kerkis G4Si mängumees Oliver Suurorg, kes tõi hea tabavuse juures 19 punkti (visked väljakult 8/12) ning noppis 7 lauapalli. Ran Andre Pehka lisas 13 silma, 5 lauapalli ja 6 söötu. Karl-Kristjan Karpini arvele jäi 11 punkti, 6 lauapalli ja 3 vaheltlõiget.

Tartu Ülikooli resultatiivseim oli Sten Lillemägi 15 punkti ja 6 lauapalliga. Egert Paap tõi 12 silma ja 8 lauapalli, Lauri Kask viskas 11 punkti (visked väljakult 4/4) ning hankis 5 lauapalli.

Õhtu haaravaim mäng peeti Lasnamäe Sportmängude Majas, kus kohtusid kaks võrdse tabeliseisuga meeskonda – KA Tallinna Kalev/TLÜ (7-2) ning Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (7-2). Viimasel veerandajal 10-punktilisest kaotusseisust välja tulnud kalevlased võtsid lõpusekunditel magusa 88:87 (17:20, 23:21, 22:25, 26:21) võidu.

Avapoolajal hetkeks 12 punktiga juhtinud külalised andsid teise seti lõpuks edu käest ning pikemale puhkusele mindi sisuliselt viigiseisult. Kolmandal veerandajal vahetus mängu juhtiv meeskond kaheksa korda ning otsustavale neljandikule mindi vastu tartlaste 66:62 juhtimisel. Ott Toomsalu korv viis Maaülikooli 7:56 enne lõpuvilet 74:64 ette, kuid seejärel spurtisid väljakuperemehed kahe minutiga 13:4, mille lõpetas Marcus Merimaa kolmene seisul 77:78. Järgnevatel minutitel toimus nauditav punkt-punkti mäng, kus skoori tehti vaheldumisi. Kiur-Thomas Vehmaneni kolmene 2:06 enne normaalaja lõppu viis kodumeeskonna 87:84 eduseisu. Joosep Russak suutis kolmesest mängu viigistada, kuid eksis järgmisel rünnakul sooritatud kaugviskel, mis võinuks mängu saatuse otsutada. Kalevlaste tähtsaima pealeviske võttis Kiur Akenpärg, kuid ka tema kolmene ei leidnud sihtmärki. Ründelauast sai palli Romet Käämer, kelle vastu tegid Maaülikooli mängijad 2 sekundit enne lõpuvilet vea. Käämer eksis esimesel viskel, kuid tabas teise ning tõusis sellega ka mängu kangelaseks.

Tallinna Kalevi tulemuslikeim oli pea eksimatult tabanud Marcus Merimaa 23 punktiga (kahesed 5/5, kolmesed 3/4, vabavisked 4/4). Eelmises kohtumises nulli peale jäänud Kiur Akenpärg tõi 20 silma. Daniel Beilinsoni arvele kirjutati 18 punkti (visked väljakult 8/12) ja 3 vaheltlõiget. Võrdselt 10 punkti kogusid Kiur-Thomas Vehmanen (4 söötu) ja Alvar Väli (7 lauapalli).

Joosep Russak viskas Maaülikooli eest 22 punkti, hankis 5 lauapalli, jagas 7 korvisöötu ning sooritas 4 vaheltlõiget. Jaagup Russak toetas meeskonda 17 silmaga. Gert Kaldmäe panuseks jäi 13 punkti, 8 lauapalli ja 4 söötu. Ott Sellis (11 punkti) jõudis samuti kahekohalise skoorini.

Värskes turniiritabelis tõusis KA Tallinna Kalev/TLÜ 8 võiduga RSK Tarva järel teiseks.

Neljapäeval toimub esiliigas üks kohtumine, kus Tartu Kalev/Estiko (5-4) läheb kodus vastamisi Betoonimeister/Tskk/SK Nord (3-6) meeskonnaga.