17-punktilise eduseisu maha mänginud Tallinna Kalev/TLÜ alistas läbi raskuste liiga punase laterna

-Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas sai Tallinna Kalev/TLÜ 85:82 jagu teist päeva järjest mänginud Jekabpils/SMScredit.lv tiimist. Päeva esimeses kohtumises oli Riia VEF mõnevõrra raskustes Valmiera Glass VIA vastu, kuid teenis siiski 95:76 võidu.

Tallinna Kalev/TLÜ – Jekabpils/SMScredit.lv 85:82 (21:18, 30:23, 23:18, 11:23)

Kolmapäeval BC Kalev/Cramolt 48-punktilise kaotuse saanud Jekabpils ei lasknud sellel end häirida ja Kalev/TLÜ vastu oldi avaveerandi keskpaigaks 12:9 peal. Võõrustajad said järgmise kümne minuti alguseks 21:18 eduseisu kätte, ent Jekabpils püsis mängus ning 6.33 enne poolajale minekut viis Jurijs Aleksejevs külalised vaid ühe silma kaugusele. Kalev/TLÜ vastas 8:2 spurdiga ja Leemet Loik tabas ka kaugviske 23 sekundit enne teise veerandaja lõppu, millega kodumeeskond oli 51:41 juhtimas.

Puhkepausilt tulles üritasid Gert Kullamäe hoolealused järk-järgult vahet suurendada ja veerandaja lõpu eel see ka õnnestus, kui Karl-Johan Lipsu, Bamba Falli ning Ron-Arnar Pehka visetest haarati 17-punktiline eduseis. Paistis, et Jekabpils siit enam mängu tagasi ei tule, kuid läks just vastupidi ja 16:2 spurdi toel oli 5.23 möödudes Läti klubi kaotusseisu vähendanud 75:78 peale. Kalev/TLÜ üritas kaitset pidama saada, aga Rainers Hermanovskise kaugvise seadis ligi kaks minutit enne kohtumise lõppu jalule 82:82 viigi. Mitmel korral oli Jekabpilsil võimalus ka juhtima minna, aga 43 sekundit enne lõpuvilet tõi Taylor Stafford hoopis kaks punkti korvi alt ära ja võõrustajad juhtisid 84:82. Vastastel järjekordne rünnak ebaõnnestus ning vabaviskejoonelt tõi punkti juurde Lips. Jekabpilsile jäi veel üheksa sekundit mängida ja Verners Kohs sai ka kaugviske teele saadetud. See aga ei tabanud ning Kalev/TLÜ teenis kokkuvõttes raske võidu.

Taylor Stafford tõi Kalev/TLÜ-le 20 punkti ja 5 lauapalli. Damarcus Jamaal Harrison lisas 16 ning Karl-Johan Lips 13 silma ja 10 lauapalli. Janar Taltsi arvele jäi 12 punkti ja 5 lauapalli.

Jekabpilsi poolelt viskas Jurijs Aleksejevs üleplatsimehena 24 punkti ja 12 lauapalli. Verners Kohs toetas omasid 21 punktiga ning Rainers Hermanovskis sai enda nimele 15 silma.

“See on meie stiil, mängida väga üles-alla. Ei oskagi midagi tarka öelda. Hoolitseme selle eest, et rahvas saali tuleks. Meil on kohutav ebakindlus – ei saa selles kuidagi üle. Jekabpils on tugevdanud ennast ja kuulda on, et üks mängija tuleb veelgi juurde. Meie vastu olid nad tõsiselt valmistunud. Jõulupuhkus on meile ikka ette nähtud, kuid tuleb korrigeerida teatud asju – kas treeningplaanis või siis kuidagi muud moodi. Proovime kaks mängu (võõrsil BK Ventspilsi ja Rapla Avis Utilitase vastu – toim.) korralikult ära mängida. [Pärast Pape Moustapha Diopi lahkumist] ei saa otseselt öelda, et otsime täiendust, kuid ringi oleme vaadanud küll. Tahaks, et Eesti enda poisid mängiksid ja kui võtame välismaalase, siis on oht, et keegi jääb pingile. Samas kui tahad võita, siis lähed ahneks,” rääkis Tallinna Kalev/TLÜ peatreener Delfile antud intervjuus.

Valmiera Glass VIA – Riia VEF 76:95 (27:24, 16:26, 23:25, 10:20)

Kodumeeskond võitis korviderohke avaveerandi 27:24, aga teine veerandaeg kuulus kindlalt VEF-ile. Eduseisu kasvatati järgmise kümne minuti jooksul veelgi, kuid viimase neljandiku eel oli vahe endiselt vaid üheksa silma. Sellest lähemale võõrustajaid enam aga ei lastud ja Läti tippklubi sai 19-punktilise võidu lõpuks kätte.

Arturs Ausejs oli VEF-i parim 15 punktiga. Võrdselt 12 silma tõid Mareks Mejeris ja Andrew Andrews. 11 punkti said kirja Artis Ate ning Baden Jaxen.

Valters Janis Liepins viskas Valmiera kasuks 18 punkti ja sai kätte 7 lauapalli. Janis Kaufmanis lisas 14 ja Toms Kohanovs 10 silma. Meeskonna kapten Maris Ziedinš tõi 10 punkti.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub laupäeval, 15. detsembril viie mänguga. Ainsas Eesti pinnal toimuvas kohtumises võõrustab BC Valga-Valka/Maks&Moorits TalTechi. Tartu Ülikool sõidab külla BK Liepajale. Sama teevad Rapla Avis Utilitas, Tallinna Kalev/TLÜ ja Pärnu Sadam, kes mängivad võõrsil vastavalt BK Ogre, BK Ventspilsi ja Betsafe Jurmalaga.