Vene ja Fuenlabrada pidid Meistrite liigas tunnistama Bambergi paremust

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Siim-Sander Vene koduklubi Montakit Fuenlabrada pidas kolmapäeval kaheksanda vooru kohtumise FIBA korvpalli Meistrite liigas kui koduväljakul võõrustati Bambergi Brose Basketsi meeskonda. Tasavägiselt kulgenud kohtumisest väljusid võitjana külalised tulemusega 75:65 (16:15; 18:16; 22:18; 23:12). Fuenlabrada jaoks oli eurosarjas tegemist viienda järjestikuse kaotusega.

Kohtumine algas kodumeeskonna 5-0 avaspurdiga, millele külalised vastasid kuue järjestikuse punktiga. Avapoolajal ei suutnud siiski kumbki meeskond kasvatada oma edu suuremaks kui kuus silma ning statistiliselt oli tegemist tõeliselt võrdsete kohtumisega.

Ka kolmas veerandaeg ja suurem osa otsustavast neljandikust kulges punk-punkti mänguna, mis ennustas tõeliselt põnevaid viimaseid minuteid. Vene koduklubi oli kõigest ühepunktilises kaotusseisus veel 3,5 minutit enne normaalaja lõppu. Järelejäänud ajaga suutsid aga Bambergi mängumehed hea kaitsemänguga hoida väljakuperemehed kõigest kahe silma peal, visates ise sama ajaga 11 punkti ning tüürida kohtumise võidusadamasse.

Algviisikus alustanud Siim-Sander Venel täna punktiarvet avada ei õnnestunud (kahesed 0/1, kolmesed 0/4). Eestlasest ääremängija statistikasse läks kirja üks lauapall, üks vaheltlõige ja kaks isiklikku viga. Fuenlabrada parimana tõi 13 silma Francisco Cruz. Võitjate poolelt oli heas hoos Tyrese Rice, kes viskas 26 punkti ning noppis 4 lauapalli.

Fuenlabrada hoiab C-alagrupis kolme võidu ja viie kaotusega kaheksa meeskonna hulgas kuuendat positsiooni. Bamberg tõusis alagrupis kolmandale positsioonile, olles kogunud viis võitu ja tunnistanud kolme kaotust. Siim-Sander Vene ja Fuenlabrada jaoks jätkub eurosari 18. detsembril kui võõrsil kohtutakse alagrupis neljandal positsioonil oleva Antwerpeni Telenet Giants (4-4) meeskonnaga.