Sander Raieste oli lähedal kaksikduublile, Egert Halleri meeskond võitis

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Hispaania tugevuselt kolmanda liiga (LEB Silver) läänekonverentsis oli Eesti koondislane Sander Raieste lähedal kaksikduublile, kui Baskonia duubelmeeskond oli vastamisi Aquimisa Laboratorios-Queso Zamorano meeskonnaga. Vaatamata meie mehe panusest tuli vastu võtta kaotus 63:73 (19:20, 20:24, 13:13, 11:16).

Esimene veerand võideldi väga võrdselt, Baskonia duubel kaotas selle kõigest punktiga. Nelja silma võrra suurendas vastane edu ka järgmisel neljandikul. Kolmandal oli mõlemal meeskonnal mõõn, kuid Zamorano tuli sellest paremini välja ning võitis 10-punktiga mängu. Hästi visati nende poolt kahepunktiviskeid (58%) ja tehti vähe pallikaotuseid. Baskonia duubel oli jällegi täpne kolmestel (47%, 9/19) ja võitis 13 palliga lauavõitluse. Sellest kõigest jäi siiski väheks.

Raieste oli meeskonna silmapaistvamaid, visates 32 minutiga 14 punkti (kahesed 4/8, kolmesed 2/4), haaras 8 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, tegi 4 vaheltlõiget, patustas 8 pallikaotusega ja tegi 3 viga. Teistest meestest panustasid lätlane Arturs Kurucs 22, Inigo Argote 12 ja Tavario Earnest Miller 10 silmaga.

Zamorano poolelt tõusid esile Christopher Soler 15, Adam Smogyi 13 ning Dmitri Utolin 10 punktiga.

Liigatabelis Baskonia duublil midagi kiiduväärset pole, 5 võidu ja 8 kaotusega jagatakse kohti 9-10. Järgmisena kohtutakse võõrsil 16. detsembril Marin Ence Peixe Galego tiimiga.

Samuti Hispaania tugevuselt kolmandas liigas, aga idakonverentsis madistav Egert Haller ja C.B.L’Hospitalet saavutasid võidu liigatabelis viimasel kohal asuva De Vici Ülikooli üle numbritega 87:78 (18:25, 24:27, 19:12, 26:14).

Vastased olid mänguks hästi valmis ning üllatasid Halleri meeskonda, võites kindlalt avaveerandi ja kasvatasid poolajaks edu 10-le punktile. Kogu mängu jooksul tabas ülikoolimeeskond hästi igalt positsioonilt, olid natukene paremad lauavõitluses, kuid patustasid jällegi pallikaotustega. Sellest C.B.L’Hospitalet’i meeskonnale piisas, et teisel poolajal võit vormistada. Lisaks tabati 55% kolmeseid (11/20).

Haller viskas 17 minutiga 11 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 3/4), võttis ühe lauapalli, andis ühe söödu, tegi ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja ühe vea. Ühtlaselt tegutsenud meeskonna resultatiivseimad olid Shota Gelazonia 14, Joan Custodio ja Ivan Casado mõlemad 12 silmaga.

De Vici Ülikooli poolt skoorisid kõige paremini Kyle Christian Benton-Adiekweh 20 ja Julian Costa 16 punktiga.

Tabelis asub Halleri meeskond 6 võidu ja 7 kaotusega 7. kohal. Järgmisena kohtutakse 15. detsembril võõral väljakul Real Murcia Baloncesto vastu.