Terminal Oil sai teises liigas ülinapi võidu

-Terminal Oil vs Reinar Halliku Korvpallikool

Saku II liigas peeti kolmapäeval B-alagrupis üks kohtumine, kus kodumeeskond Terminal Oil (3-1) alistas tasavägises mängus Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline`i (3-2) 71:70 (23:17, 13:17, 22:15, 13:21).

Väljakuperemehed juhtisid nelja minuti järel 15:6 ning võitsid avaveerandaja 23:17. Teisel mänguperioodil kustutasid külalised poolaja lõpus tehtud 9:0 spurdiga Terminal Oili eduseisu, kuid kodumeeskond läks vaheajale siiski kahepunktilises paremuses. Kolmandas setis õnnestus tartlastel uuesti vahet kasvatada ning enne otsustavat neljandikku näitas tabloo 58:49 nende kasuks. Viimasel kümnel mänguminutil asusid külalised vaikselt aga kindlalt kaotusseisu vähendama ning jõudsid mitmel korral ühe-kahe punkti kaugusele. Tanel Zupsmani korvile (71:67) vastas 56 sekundit enne lõpuvilet kolmesega Sten-Markus Siirmets. Reinar Halliku hoolealustel oli võimalus ka kohtumine lõpuviskega enda kasuks kallutada, kuid Markus Laanemetsa kaugvise ei leidnud korvirõngast.

Terminal Oili täpseim oli Erki Saks 24 punktiga. Jörgen Õigus lisas 12 silma, 8 lauapalli ja 5 söötu. Juss Jürisaare arvele kirjutati 11 punkti, 5 lauapalli, 6 söötu ja 3 vaheltlõiget. Tanel Zupsman tõi 10 punkti.

Hea tabavusega paistis kaotajate leeris silma Oliver Villers, kogudes 24 punkti (visked väljakult 10/13), 4 söötu ja 3 vaheltlõiget. Kaksikduubliteni jõudsid Markus Laanemets (19 punkti, 12 lauapalli ja 5 söötu) ning Ülar Sala (12 punkti, 13 lauapalli ja 4 söötu).

Tänase võiduga hoiab Terminal Oil (4-1) alagrupis teist kohta, kolmanda järjestikuse kaotuse saanud Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline (3-3) jätkab neljandal positsioonil.