Kaksikduublile lähedal olnud Lass ei suutnud koduülikooli kaotusest päästa

-Kadri-Ann Lass | Foto: Siim Semiskar

USA üliõpilasliigas NCAA mängiv Kadri-Ann Lass ja tema kodunaiskond Duquesne Dukes pidid läinud öösel tunnistama UCF Knightsi 63:71 (12:24, 20:11, 17:19, 14:17) paremust.

Kuu aja järel taaskord koduväljakul mänginud Duquesne patustas kohe kohtumise alguses 3 järjestikuse pallikaotusega ning lasi külalistel visata 13 vastuseta punkti. Lassi kodunaiskond kaotas avaveerandi 12:24, kuid tuli seejärel mängu tagasi ja suutis poolajaks vahe kahandada 3-punktiliseks (32:35). Duquesne alustas teist poolaega paremini ning 24. mänguminutil oldi 44:40 eduseisus. Seejärel kaldus initsiatiiv taas UCF kätte ja otsustavale veerandile mindi vastu kaotusseisus 49:54. Veel 8.05 enne mängu lõppu vähendas Lassi kahepunktivise vahe 2-punktiliseks (54:56), kuid sellele järgnenud külaliste 10:0 spurt kustutas Duquesne’i võidulootuse.

Algviisikus alustanud eestlanna viibis väljakul 33 minutit ja viskas selle ajaga 9 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 1/2), võttis 12 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, pani 4 blokki ning tegi 3 pallikaotust ja ühe isikliku vea. Neljandat ja viimast aastat USA üliõpilasliigas mängiv Lass on nüüd kogunud 1084 punkti, tõustes sellega Duquesne’i kõigi aegade punktitoojate edetabelis 22. kohale.

Naiskonna resultatiivseim oli Julijana Vojinovic, kes viskas 18 punkti. Vastaste poolel säras 21 punktiga Korneila Wright.

Duquesne jätkab NCAA hooaega nelja võidu ja nelja kaotusega. Järgmises kohtumises võõrustatakse pühapäeval, 16. detsembril, East Tennessee State’i naiskonda, kes on senisest 12 mängust võitnud vaid ühe.