fbpx
Close

Hispaanias iga mänguminutit nautiv Rauno Nurger: sai õigesse riiki mängima tuldud!

-Rauno Nurger | Foto: cbphuesca.com

-Rauno Nurger | Foto: cbphuesca.com

Tänavu oma profikarjääri Hispaania esiliigas alustanud 25-aastane ja 208 cm pikkune Keilast pärit keskmängija Rauno Nurger on Huesca meeskonnas hooaega alustanud väga korralikult, kui Eesti koondislane on kerkinud oma klubi üheks edukaimaks mängumeheks.

Hispaania tugevuselt teisel liigatasemel ehk LEB Goldis on Huesca 8 võidu ja 4 kaotusega tabelis jagamas koos kolme konkurendiga 3.-6. kohta ning Nurger on 8-9-mehelises rotatsioonis kerkinud oluliseks lüliks.

Eestlase keskmised näitajad senise 12 kohtumisega on olnud 23 minutit (meeskonnas 4. näitaja), 10,8 punkti (tiimis 3. näitaja), 6,7 lauapalli (meeskonna parim), 0,8 blokki (tiimis teine) ja visketabavus 58,3% (meeskonna parim).

Nurger rääkis Korvpall24.ee portaalile, et on senise kogemusega Hispaanias rahul ning on harjumas ka sealse kultuuri eripäradega.

Huesca on liigas kirja saanud 8 võitu ja 4 kaotust. Kas senine hooaja käik on kulgenud planeeritud rada ning kas see tabeliseis hetkel rahuldab klubi?

Tabeliseis on rahuldav, kuigi kaks kaotust jäävad kindlasti kripeldama. Üks oli ühepunktine kaotus võõrsil Palencia vastu ja teine hiljutine võõrsil kahepunktiline liiga alumisele tiimile Madridi Real Canoe. Usun, et treener on rahul hetkeseisuga. Aga kindel eesmärk on jõuda play-offi.

Iseloomusta palun, millist korvpalli Huesca mängib ja milline roll on Sinul meeskonnas kanda?

Meie tiim on minu arvates suhteliselt tasakaalus. Meil on väga head kolmepunktiviskajad peaaegu igal positsioonil ning samas on ka korvialune meil päris hästi mehitatud. Enamasti jaguneb mänguminuteid põhiliselt kaheksale mehele. Peatreener rõhub meil enamasti spacing’ule ehk ilma pallita liikumisele. Üritame mängida palju läbi pikkade ja nõutakse palju palli liikumist ühelt äärelt teisele ja seejärel close out’ide ründamist. Minult nõutakse agressiivset ründemängu ja muidugi lauapalle.

Oled kõigi statistiliste näitajate järgi tiimi kindel põhimees. Mis ennast kõige rohkem rõõmsaks teeb, kas keskmised mänguminutid (23,2), punktid (10,5), lauapallid (6,6), visketabavus (59%) või midagi muud?

Ise olen hetkel kõige rohkem rahul oma mänguminutitega. Eelnevad aastad olen rohkem pingil istunud ja nüüd üritan nautida iga minutit. Mänguaeg oli ka üks kindel eesmärk Hispaaniasse tulekul. Sai agendiga palju räägitud, et tänavune hooaeg on mul vaja palju mängida ja ennast näidata.

Kuidas Huesca ja üldse Hispaania esiliiga stiil erineb Sinu poolt kogetust NCAA-s?

Stiil on kindlasti erinev, alustades sellest, et siin on palju vanemad ja kogenumad mängumehed kui NCAA-s. Vähem mängitakse ülevälja pressi, mis USA-s oli tavaline nähtus. NCAA korvpall on ka palju atleetlikum.

-Rauno Nurger ja CB Huesca | Foto: cbphuesca.com

Kellega kaasmängijatest kõige parem klapp on tekkinud ning kellega platsiväliselt kõige rohkem läbi käid?

Platsil on väga hea klapp meie number neljaga, Makedooniast pärit Stojan Gjuorskiga (fotol nr.11). Muidugi ei saa mainimata jätta ka meie mängujuhti, hispaanlast Dani Garciat (nr.24) ja “number kahte” Augusti Sansi (nr.22). Platsiväliselt saan väga hästi läbi meie serblase Kenan Karahodziciga (nr.43).

Mis mees peatreener Guillermo Arenas on? Kui palju temaga suhelda saad või on keelebarjäär ees?

Peatreener on väga abivalmis, kuigi ta inglise keelt väga palju ei valda. Kui peatreenerist aru ei saa, siis enamasti tõlgib jutu abitreener. Trennis nõutakse meilt palju ja kui rahul ei olda, siis antakse kohe ka sulle sellest teada.

Kuidas Hispaania eluga oled kohanenud? Kas klubi poolt on kõik tingimused loodud või oled pidanud ka ise mingeid olmeprobleeme lahendama?

Nüüdseks olen harjunud juba. Alguses oli natuke imelik iga päev õhtust süüa umbes 21.30-22.00 paiku, kuna õhtune trenn hakkab tavaliselt 19.00. Mängud on samuti suhteliselt hilja, enamasti kell 21.00. Klubi poolt on kõik tingimused korras, oma korter on kätte antud ja palk tuleb õigeaegselt. Mingeid suuremaid probleeme pole tekkinud.

Kas Hispaania siesta-kultuuri oled omaks võtnud?

Eks esialgu oli imelik, kui kõnnid keset päeva ringi ja tänavad on tühjad ja poed kõik kinni. Sama on ka pühapäeval, kui peaaegu ükski pood lahti pole. Samas, olen harjunud alati kerge uinaku tegema kahe trenni vahel, seega sai vist õigesse riiki tuldud.

scroll to top