Tallinna Kalev alustas Akenpärgi juhtimisel esiliigat võiduga tiitlikaitsja üle

-Kiur Akenpärg | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli Saku I liiga jätkus reede õhtul kolme peetud kohtumisega, kus KA Tallinna Kalev/TLÜ alistas võõrsil Betoonimeister/Tskk/SK Nord, Tamsalu Los Toros/TalTech võitis kodus Rapla KK/Kohilat ning Paide Viking Window teenis tasavägises kodumängus võidu Tartu Ülikool/Kuremaa SK üle.

Mängupäeva esimeses kohtumises võõrustas esiliiga tiitlikaitsja Betoonimeister Tiit Soku Korvpallikooli spordisaalis Tallinna Kalev/TLÜ akadeemiameeskonda. Külalised panid oma paremuse maksma juba avapoolajal, mis võideti 45:36. Kolmanda veerandi lõpuks kärises vahe juba 24-punktiliseks ning kohtumine lõppes kalevlaste 30-punktilise võiduga 97:67 (22:17, 23:19, 28:13, 24:18). Võitjate poolt kerkis üleplatsimeheks endine pikaaegne TTÜ tagamängija ning mullu Tallinna Kalev/TLÜ meistriliigameeskonda esindanud Kiur Akenpärg, kes viskas 20 punkti. Teda toetasid Kiur Thomas Vehmanen 17 ning Erik Luts ja mullu Hispaanias mänginud Ilja Stankevitš kumbki 16 punktiga. Kaotajate parimad olid Margus Klementsov 18 ja Siim Laur 17 silmaga.

Ühepoolselt kulges ka päeva teine kohtumine, milles Tamsalu Los Toros/TalTech alistas kindlalt külla sõitnud Rapla KK/Kohila. Kodumeeskond domineeris mängu esimesel kolmel veerandil, juhtides neljanda perioodi eel 65:40. Viimase veerandi suutsid külalised küll võita, kuid mängu tulemust see enam ei mõjutanud ja Tamsalu võttis kindla võidu 83:66 (17:10, 27:15, 21:15, 18:26). Võitjate ridadest tõusis üleplatsimeheks Argo Orumaa 18 punktiga. Hea mängu tegid ka 14 punktiga panustanud Joonas Sein ning 9 korvisöötu jaganud Aron Kuusik. Kaotajate poolelt olid resultatiivseimad Rapla esindusmeeskonnaga Eesti-Läti Korvpalliliigas mängivad Gregor Ilves 13 ja Markus Ruubel ning Marek Ruut kumbki 12 punktiga.

Päeva viimases kohtumises läksid Paide E-Piima spordihallis omavahel vastamisi Paide Viking Window ja Tartu Ülikool/Kuremaa SK. Paide võitis avaveerandi 16:13, kuid teisel perioodil tegid külalised 15:21 kaotusseisust 8-punktilise vahespurdi ja poolajaks oli kodumeeskond taga 31:35. Kolmandal perioodil tuli Paide mängu tagasi ja võitis veerandi 16:8. Tasavägise viimase veerandi võitsid küll tartlased, kuid seda vaid ühe punktiga ja Paide võitis kohtumise skooriga 69:66 (16:13, 15:22, 16:8, 22:23). Siim Kams kogus Paide parimana 20 silma ja 10 lauapalli. Temale järgnesid Karl-Kristjan Vaab 16 punktiga ning 9 lauapalliga ja Rauno Nurklik 15 punktiga. Tartu Ülikooli parimad olid Rene Sepp 20 punktiga ning Märt Tralla 13 silma ja 6 korvisööduga.