fbpx
Close

Tartlaste tulevikumehed Aav ja Saal aitasid esiliiga viimasel tiitlikaitsja maha murda

-Sverre Aav | Foto: Siim Semiskar

-Sverre Aav | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas sündis kolmapäeval suurüllatus, kui senise hooaja jooksul enne tänast vaid ühe võidu teeninud Tartu Ülikool/Kuremaa SK alistas koduväljakul 66:56 Betoonimeister/Tskk/SK Nordi.

Tartu tiimi vedasid võidule igapäevaselt rohkem Tartu Ülikooli meistriliigatiimi juures treenivad Sverre Aav ja Patrik Saal, kellest esimene viskas üleplatsimehena 23 punkti ja teine tegi 16 silma ja 12 lauapalliga ilusa kaksikduubli.

Betoonimeister käis Tartus ilma oma peatreeneri Tiit Sokuta, kes samal ajal treenis Saku Suurhallis Eesti koondist. Lauavõitluse küll koguni 45:27 võitnud, kuid vastastest täpselt kaks korda rohkem palli kaotanud (26 – 13) tiitlikaitsja toetus rünnakul peamiselt 18 punkti, 8 lauapalli, 5 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget kogunud Siim Laurile, Martin Rausberg tõi 12 silma ja Margus Klementsov 8 punkti ja 12 lauapalli.

Liigatabelis on olukord selline, et Betoonimeister/Tskk/SK Nord (8-10) on hetkel veel püsimas viimasel play-offi viival kohal, kuid ühe mängu vähem pidanud Paide Viking Window jääb maha ühe ja kaks mängu vähem pidanud BC Kalev/Cramo I kahe võiduga.

Rapla KK/Kohila kaotas samal ajal kodusaalis 70:97 Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid meeskonnale. Võitjate kasuks kogus Gert Kaldmäe 23 punkti, 9 lauapalli, 6 söötu ja 4 vaheltlõiget, Egert Kevvai lisas 22 silma ja 5 söötu. Kaotajate edukaimad olid vastavalt 19 ja 16 punkti visanud Kustas Põldoja ja Joonas Šein.

Rapla KK/Kohila langes tänu oma kaotusele ja Tartu Ülikool/Kuremaa SK võidule nüüd ise tabelis viimasele kohale. Mõlemal tiimil on 2 võitu ja 16 kaotust.

TABELSEIS

scroll to top