fbpx
Close

21.02.2019 | Eesti alistas Kanguri-Arbeti-Taltsi lahkumismängus Serbia, Vene teenis CSKA vastu ohtralt mänguaega

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval sai Eesti koondis Kristjan Kanguri, Gregor Arbeti ja Janar Taltsi lahkumismängus võidu, kui MM-valiksarjas alistati Serbia. Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria jäi Euroliigas alla Moskva CSKA-le ning Kadri-Ann Lass ja Duquesne Dukes teenisid USA üliõpilasliigas võidu. Tallinna Ülikooli naiskonna kaotusteseeria sai Ühisliigas jätku ja Saku II liigas peeti kaks kohtumist.

MM-valiksari

Eesti (3-8) – Serbia (6-5) 71:70 | TABELISEIS

Eesti rahvuskoondis sai Gregor Arbeti, Kristjan Kanguri ja Janar Taltsi lahkumismängus meeldejääva võidu Serbia üle. Võidukorvi tabas Sander Raieste, kellele see oli ainsaks tabamuseks kogu mängu jooksul. Eesti parimad skooritegijad olid Kristjan Kitsing ja Kristian Kullamäe, kes mõlemad viskasid 18 punkti. Rauno Nurger lisas 9 silma ning Janari Jõesaar kogus 8 punkti ja 9 lauapalli. Serbia resultatiivseim oli 19 punkti visanud Stevan Jelovac. Dragan Milosavljevic ja Miloš Teodosic lisasid kumbki 16 punkti. Teodosici arvele kogunes ka 10 korvisöötu.

Euroliiga

Moskva CSKA (18-5) – Gran Canaria Herbalife (6-17) 107:85 | TABELISEIS

Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria sai Euroliigas juba kaheksanda kaotuse järjest, jäädes alla Venemaa tippklubile Moskva CSKA-le.

Algviisikus alustanud Vene teenis mänguaega ligi 26 minutit ning viskas 7 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/4). Lisaks võttis ta ühe lauapalli, andis 2 korvisöötu, tegi ühe vaheltlõike ja 4 isiklikku viga. Gran Canaria parimatena tõid Kim Tillie ja Marcus Eriksson 13 punkti. CSKA eest viskas Sergio Rodriguez 18 silma ning jagas 8 korvisöötu.

NCAA (naised)

Duquesne Dukes (14-12) – Saint Joseph’s Hawks (10-16) 67:56 | TABELISEIS

Kadri-Ann Lassi kodunaiskond Duquesne sai kindla võidu Saint Joseph’si üle, juhtides avaminutist lõpuvileni.

Algviisikus alustanud Lass viskas oma hooaja madalaima punktiskoori, tuues 2 punkti (kahesed 1/7, kolmesed 0/1). Lisaks kogus eestlanna 25 mänguminutiga 7 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja ühe vea. Duquesne’i parim oli 20 punkti visanud Julijana Vojinovic, kaotajate poolt vastas Kristalyn Baisden samuti 20 silmaga. Lass jätkab kehvale viskepäevale vaatamata naiskonna parima punktitoojana, olles senise hooaja jooksul kogunud keskmiselt 11,6 silma. Ühtlasi tõusis ta Duquesne’i kõigi aegade punktitoojate edetabelis 1312 punktiga jagama 12. kohta.

Naiste Eesti-Läti-Leedu Ühisliiga

Kibirkštis (8-5) – Tallinna Ülikool (4-9) 94:69 | TABELISEIS

Tallinna Ülikool sai Ühisliigas viienda järjestikuse kaotuse, kui jäi Vilniuses kindlalt alla kohalikule Kibirkštisele. Mängu saatus otsustati juba avapoolajaga, mille Kibirkštis võitis lausa 47:24. Tallinna Ülikooli resultatiivseim oli 25 punkti visanud Maaja Bratka. Trine Kasemägi lisas 11 punkti ja 7 lauapalli ning Kätlin Korjus kogus 9 silma. Võitjate eest viskas Gabija Meškonyte 26 punkti, Livija Sakeviciute lisas 16 silma.

Saku II liiga

TTÜ Korvpallikool (3-8) – KK Viimsi/Kesklinna KK (7-5) 83:88 | TABELISEIS

Viimsi jätkas II liigas võidukalt, alistades TTÜ Korvpallikooli. Avapoolajal suurde kaotusseisu jäänud TTÜ Korvpallikool võitis viimase veerandi 35:19, kuid tagasitulekust jäi siiski puudu. Viimsi parimad skooritegijad olid Tauri Miggur ja Hugo Toom, kes viskasid vastavalt 19 ja 14 punkti. Kaotajate resultatiivseim oli Ralf Küttis 23 silmaga.

Võrumaa (10-3) – Eesti Maaülikool/Ülenurme (4-9) 80:72 | TABELISEIS

Võrumaa teenis neljanda järjestikuse võidu, saades jagu Eesti Maaülikoolist. Võitjate resultatiivseim oli Olver Kaljuvee 21 punkti ja 7 lauapalliga. Kaksikduubli teinud Fredi Parker lisas 19 silma ja 15 lauapalli. Eesti Maaülikooli parim oli üleplatsimehena 34 punkti visanud Erkki Voronin. Krister Tapper tegi kaksikduubli 17 punkti ja 15 lauapalliga.

 

scroll to top