fbpx
Close

VIDEO | Henri Drell esimestest koondisetrennidest: emotsioonid on laes!

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis tegi kolmapäeval Saku Suurhallis tõsise mängueelse treeningu enne neljapäeval kell 19.00 aset leidvat MM-valikkohtumist Serbiaga. Debüüti on meeste tasemel tegemas Saksamaa klubi Bambergi süsteemi kuuluv, kuid igapäevaselt esiliigas mängiv Henri Drell.

“Emotsioonid on laes! Iga päev ei saa nende meestega trenni teha, kellega ma praegu koos olen. Väga positiivne,” sõnas 18-aastane Drell pärast harjutuskorra lõppu Korvpall24.ee portaali küsimustele vastates.

Serbia mäng on teatavasti õhtu, kus koondisekarjäärile tõmbavad joone alla aastaid Eesti meeskonna liidriteks olnud Janar Talts, Kristjan Kangur ja Gregor Arbet. Drell tunnistas, et on nende meeste tegemistega koos üles kasvanud ning nähtut kasutanud ka oma mängijateel.

“Nad on Eesti (korvpalli) kõige suuremad legendid praegu ja kui ma hakkasin korvpalli vaatama, siis nemad olid põhiliselt pildil. Mäletan, et Kangur tegi Kalevis mehetegusid ja siis läks Euroliigasse, Talts mängis kunagi Saksamaal ja Arbetilt olen proovinud viset üle võtta nii palju kui võimalik. Nad on palju andnud oma karjääri jooksul,” kiitis koondise debütant vanameistreid.

Drelli nime on tänavusel hooajal üha enam hakatud seostama NBA draftiga ning noormees tunnistas, et loeb isegi, kui tema kohta sisukaid analüüse kirjutatakse: “Ma mõningaid asju jälgin. Sealt saab hästi teada oma nõrkusi, mida ma pean veel parandama. Aga ülejäänud vahtu väga ei jälgi.”

Koondise ridades on tagasi ka 25-aastane keskmängija Rauno Nurger, kes tuli tiimile appi vaatamata sellele, et tema koduklubil Huescal on sel perioodil üks liigamäng: “Ei olnud midagi väga rasket. Eelmine koondiseaken meil oli klubiga kaks mängu (samal ajal) ja tänu sellele tegime otsuse, et ma jään sinna. Seekord jääb ainult üks mäng vahele. Meil teinegi mängija, nr4 peal mängiv makedoonlane, läks samuti koondise juurde, aga liigamängu natuke nihutati ja tema jõuab ka klubimängule. Eks klubi tahtis ikka, et ma jääks, aga lasti ära ja mingeid probleeme ei tekkinud.”

Huescas on Nurger oma rolliga rahul: “Ma olen saanud need mänguminutid, mida ma enne hooaega tahtsin ja tiimil on läinud võrreldes eelmise hooajaga väga hästi. Püsime play-offi lainel ja üritame lõpuni ära mängida, et saaks hea asetuse.” Hetkel on Huesca 14 võidu ja 8 kaotusega väga tihedas tabelis 4. kohal, kuid kohad 2.-8. on vaid kahe võidu sees.

Meediast on läbi käinud info, et Eesti koondise tsentri vastu on vaikselt huvi üles näitama hakanud ka Hispaania kõrgliigaklubid. “Midagi tõsist veel ei ole, aga agent mulle ühel hetkel ütles, et oli uuritud minu kohta. Otseselt pakkumist mulle tehtud ei ole,” rääkis Nurger ning kinnitas, et meele teeb rõõmsaks selline teadmine küll, kuna hooaja eel sai üheks eesmärgiks võetud mängida ennast kõrgliigaklubide jaoks atraktiivseks.

Nurgerile tegi palju nalja küsimus meie koondisekarjääri lõpetava “kolme musketäri” kohta, kuna oma positsiooni legendilt oli ta just äsjasel treeningul ühe hea õppetunni saanud: “Eks ma õpin neilt iga päev. Talts juba tegi mulle selle omapärase pöördega korvi alt ühe korra juba ära. Õppida on neilt palju ja on hea meel, et saab ka vanemate meestega koos mängida.”

scroll to top