Tartu Ülikool teenis kindlalt turniirivõidu, Tallinna Kalev jättis soomlased viimaseks

-Arnas Velicka | Foto: Siim Semiskar

Pärnus toimunud kontrollturniiri finaalmängus oli Tartu Ülikooli korvpallimeeskond 97:74 üle kohalikust Pärnu Sadama tiimist. Kolmanda koha mängus alistas Tallinna Kalev/TLÜ skooriga 92:73 soomlaste Kotka KTP. Eilsetes poolfinaalides võitis Tartu 102:77 Tallinna Kalevit ja Pärnu oli 89:80 parem KTP-st.

Kohtumist alustas paremini Pärnu meeskond, võites avaveerandi 24:21. Poolajaks oli Tartu aga 48:38 ettepääsenud ja 73:62 eduseis püsis ka neljanda veerandaja alguses. Järgmise viie minutiga tegid tartlased 13:3 spurdi ja kokkuvõttes teeniti kindel 23-punktiline võit.

Tartu poolelt säras taas 18-aastane Arnas Velicka, kes viskas 27 punkti, kogus 4 lauapalli ning jagas 5 korvisöötu. Raid Raadik lisas 16 silma ja 4 lauapalli, võrdselt 12 punkti tõid Hendrik Eelmäe ja Julius Kazakauskas ning 10 punkti jäi Kregor Hermeti nimele. Pärnu parimatena viskasid Drew Urquhart 23 ja Mihkel Kirves 22 punkti. 13 silma lisas Saimon Sutt.

Tallinna Kalevi meeskond asus mängu KTP vastu 28:23 juhtima ja poolajaks oli eduseis suurendatud 12 punktile. Kolmanda veerandaja lõppedes oli seis 69:59 Kalevi kasuks ning koos viimase veerandaja 23:14 paremusega teeniti 19-punktiline võit.

Damarcus Harrison viskas Kalevi eest 21 punkti. Teda toetasid 17 punktiga Janar Talts ja 15 silma lisas Bamba Fall. 11 punkti said kirja Ron-Arnar Pehka, Karl-Johan Lips ja Taylor Stafford. Vastaste resultatiivseimad olid Michael Pounds 16 ja Juho Lehtoranta 15 punktiga.