Tartu Ülikool alustas Sadama turniiri 30 punkti visanud noore leedulase toel võiduga

-Märt Rosenthal | Foto: Siim Semiskar

Sellel nädalavahetusel Pärnu kesklinna võimla spordihallis toimuvat hooajaeelset kontrollturniiri alustas võidukalt Tartu Ülikooli korvpallimeeskond, kes alistas Tallinna Ülikool/Kalevi 25 punktiga.

Kell 15.00 peetud avakohtumisel haaras Tartu Ülikool initsiatiivi kohe enda kätte ja võitis esimese veerandi 22:16. Poolajaks oli seis juba 54:38 ja seda edu Tartu meeskond enam käest ei lasknud, lõpetades mängu kindla 102:77 võiduga (22:16, 32:22, 22:21, 26:18).

Üleplatsimeheks osutus augustis Žalgirisest laenulepingu alusel Tartu meeskonnaga liitunud 18-aastane Arnas Velicka, kes viskas 30 punkti, võttis 5 lauapalli ja jagas 9 resultatiivset söötu. Teda toetasid 19 silmaga Märt Rosenthal ja septembris Eestisse naasnud Kregor Hermet.

TLÜ/Kalevi parimad skooritegijad olid Bamba Fall ja Damarcus Harrison 16 punktiga.

Tänases teises kohtumises lähevad kell 17.30 omavahel vastamisi turniiri korraldaja Pärnu Sadam ja soomlaste KTP Basket.