fbpx
Close

Jurkatamm ja Ravenna kaotasid kontrollturniiri finaalis kunagisele Itaalia tippklubile

Avatar
-Mikk Jurkatamm | Foto: basketravenna.it

Mikk Jurkatamm ja Ravenna Orasi meeskond said Itaalias toimunud Castel San Pietro nimelisel kontrollturniiril teise koha, kui trilleriks kujunenud reedene poolfinaal võideti, kuid laupäevases finaalis saadi kindel kaotus.

Reedel mängiti 82:80 üle samuti Itaalia tugevuselt teises liigas mängiv Bergamo Basketi meeskond. Värskelt 18-aastaseks saanud eestlasest tagamängija panustas võitu 3 punktiga. Võitjate parimana tõi Adam Smith 17 ning Michele Rubbini lisas 11 silma.

Laupäeval pidi Ravenna aga 60:83 alla vanduma väga suure ajalooga Bologna Fortitudo meeskonnale, kes algaval hooajal samuti Itaalia esiliigas mängib. Jurkatamm panustas taas 3 silma ning tema klubi parim oli taas Adam Smith 25 silmaga. Võitjate kasuks viskas väga tugevates klubides mänginud Kenny Hasbrouck 29 punkti.

Bologna Fortitudo kuulus veel hiljuti Euroopa korvpalli tippu, kui aastatel 1997-2006 jõuti Itaalia meistriliigas kümnel järjestikusel aastal finaali ja kahel korral võeti ka meistritiitel. Euroliigas 2003/04 Bologna Skipperi nime kandes finaali jõudnud tiimi tabasid aga finantsraskused ning nad eemaldati liigasüsteemist. 2013. aastal taaselustas grupp kohalikke ärimehi ja klubi toetajaid tiimi ning tagasiteed alustati neljandalt liigatasemelt.

Ravenna alustab Itaalia Serie A2 liigas põhihooaega võõrsilmänguga, kui 7. oktoobril sõidetakse külla Piacenza Assigeco nimelisele tiimile.

scroll to top
Inline
Inline