Üleplatsimees Joonas Järveläinen aitas Plymouthi mulluse finalisti vastu võidule

-Joonas Järveläinen | Foto: Jack Hodgetts/Plymouth Raiders

Joonas Järveläineni koduklubi Plymouth Raiders võttis täna Suurbritannia korvpalli meistriliigas mõõtu eelmise hooaja hõbedameeskonna London Lionsiga, kelle üle teeniti raske 95:88 võit. Reedel toimunud hooaja avamängus tunnistas Plymouth Worcester Wolvesi 93:81 paremust.

Avaveerand lõppes 16:16 viigiga, kuid poolajaks oli Lions pääsenud 42:36 juhtima. Kolmas veerandaeg kuulus Plymouthile 28:26 ning põnevaim osa seisis veel ees. 5.40 enne lõppu realiseeris 2+1 rünnaku Donte Nicholas, millega aitas Plymouthi 77:76 ette. Napp eduseis püsis kuni viimaste minutiteni, misjärel tabas Järveläinen kaks kaugviset ja viis sellega Plymouthi kaheksa silmaga ette. Eestlasest ääremängija ja Nicholas realiseerisid kahe peale veel kuus vabaviset ning Lions ei suutnud enam ka viigini jõuda.

Joonas Järveläinen teenis mänguaega ligi 25 minutit ning viskas 28 punkti (vabavisked 3/3, kahesed 5/7, kolmesed 5/9), olles sellega kohtumise resultatiivseim. Tema nimele kogunes veel 8 lauapalli, 3 korvisöötu, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Joshua Wilcher lisas 26 silma ning Donte Nicholas 16 punkti ja 11 lauapalli. Kaotajate poolelt tõid Justin Robinson ja Ladarius Tabb vastavalt 23 ja 22 punkti.

Plymouthi jaoks leiab järgmine mäng aset 30. septembril, kui võõrsil minnakse vastamisi Cheshire Phoenix võistkonnaga.