Tanel Kurbas viskas kahekohalise arvu punkte ja lõpetas sõprusturniiri teise kohaga

-Tanel Kurbas | Foto: Siim Semiskar

Tanel Kurbas ja Poola klubi Gliwice GTK lõpetasid eestlase eelmise koduklubi korraldanud hooajaeelse sõprusturniiri teise kohaga, teenides kaks võitu ja ühe kaotuse.

Reedel Tšehhi klubi NH Ostrava alistanud Kurbas ja Gliwice kohtusid laupäeval eestlase endise tööandja Levice Patrioti meeskonnaga. Tasavägiselt kulgenud kolme veerandi järel panid turniiri korraldajad enda paremuse maksma ja Gliwice pidi leppima 69:75 kaotusega (17:19, 18:18, 22:18, 12:20). Eesti ääremängija kostitas oma eelmist koduklubi 4 punktiga.

Pühapäeval peetud viimases kohtumises võttis Eesti koondislase koduklubi kindla võidu, alistades teisel veerandil vaid 2 punkti visanud Sloveenia meeskonna Domžale Helios Suns 83:52 (21:22, 22:2, 23:12, 17:16). Kaks kolmepunktiviset tabanud Kurbas tõi kokku 10 silma, mis oli ühtlasi ka esimene kord, kui eestlane viskas Poola klubi särgis kahekohalise arvu punkte.

Järgmise kontrollkohtumise peab Gliwice 28. septembril, kui mängitakse Slovakkia klubi Žilina vastu.