fbpx
Close

Jaakson ja Konontšuk tegid korralikud debüüdid Tšehhi esiliigas

Avatar
-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Get Better Academy Facebook

Reedel alustasid uut võistlushooaega Eesti kaks noormängijat Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konontšuk, kes tegid oma debüüdi Tšehhis, Prahas asuva noorteakadeemia Get Better Academy esiliigameeskonnas.

GBA Europe nime kandev võistkond alustas hooaega riigi esiliigas 57:71 kodukaotusega Plzeni BK Lokomotivale, kuid mõlemad Eesti U18 koondislased kandsid oma tiimis olulist rolli.

Algviisikus platsile pääsenud Jaakson oli oma tiimis üks kahest mängijast, kes jõudis kahekohalise punktiskoorini. 18-aastane ja 198 cm pikkune tagamees kogus 32,5 minutiga 10 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 0/1, vabavisked 4/4), 4 lauapalli, 3 korvisöötu, 3 vaheltlõiget, 4 isiklikku viga ja ühe pallikaotuse.

Samuti 18-aastane ja 198 cm pikkusena märgitud väike äär Konontšuk mängis 27 minutit ning tõi väljakult eksimatult tabades 7 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/1). Veel sai ta kirja 3 isiklikku viga.

Jaakson siirdus GBA-sse eelmise hooaja keskel, kuid pallis hooaja lõpuni vaid U19 sarjas. Konontšuk siirdus välismaale tänavu suvel, pärast U18 B-divisjoni EM-finaalturniiri.

Teises voorus läheb GBA Europe võõrsil vastamisi Praha USK-i B tiimiga, kes alustas hooaega samuti kaotusega.

scroll to top
Inline
Inline