fbpx
Close

Tartuga koroonakevade järel kontakti kaotanud Priit Vene tahaks võimalusel kõrgliigasse naasta

Avatar
-Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcasti “Mängumehed” eelmises osas käis külas korvpallitreener Priit Vene, kes pärast kolme hooaega Tartu Ülikooli meeskonna eesotsas tänavu ühegi Eesti tipptiimi juhendajaks pole. Küll tegutseb pikalt ka Leedus Kaunase Žalgirise süsteemis tööd teinud Vene TalTechi Korvpallikooli A-klassi poistega ning käib abis Saku II liigas mängival Jõgeva tiimil.

“Leping oleks pidanud lõppema mai kuuga, aga lõpetati varem seoses koroonaga. Rohkem ei ole Tartuga kontakti olnud,” selgitas Vene, kuidas kevadel Tartu Ülikooliga teed lahku läksid ja kas ta jätkamise osas ka läbirääkimisi pidas. “Kas on huvi tulla tagasi ka mõne meistriliigavõistkonna juurde?” küsis üks saatejuhtidest Kristo Saage. Vene vastas: “Eks ikka oleks, aga hetkel on kõik kohad täis. Vaatame, mis aeg toob.”

Eelmine hooaeg on Venel aga endiselt veidi südamel: “See on möödanik, aga kripeldama jäi see, et hooaeg nii vara ära lõppes. Me saime ennast lõpus päris korralikult käima ja meil oli enne play-off’i üks lisakäik ka kohale toodud. I’le jäi täpp panemata, ma arvan, et oleksime play-off’is päris edukalt purjetanud.”

Teine podcasti saatejuht Siim Raudla uuris: “Kuidas Sa täpsema nimega Jõgeva tiimi juurde sattusid?” Vene vastas: “Raivo (Tralla) võttis ühendust, jah. Muidu tal Märt (Tralla) oli mängiv treener. Aga kui esimese mängu ära tegid, siis said aru, et mängida ja treenida samal ajal on jube raske. Üsna kähku käis see. Praegu selline seis.”

Vene elab Tallinnas ja sõitu Jõgeva meeskonna juurde mees naudib: “Pole hullu midagi. Saab oma asjad läbi mõelda ja päris hea on.”

TalTechi A-klassi meeskonna juures on Vene Arkko Pakkase kõrval abitreeneriks ja tegeleb rohkem mängijate individuaalse meisterlikkusega. “Aitan ka tiimivärke. Arutame need läbi. Kahekesi trenni anda on ikka palju vihasem kui üksinda, saab suurema koormuse kuttidele anda,” selgitas Vene.

Kuula “Mängumeeste” saadet:

scroll to top
Inline
Inline