Marko Parkonen pärast G4S Noorteliiga võitu: mängijaid peavad õppima võitmist

-Anete Elisabeth Adler | Foto: Siim Semiskar

Naiste karikavõistlustel alistas Marko Parkoneni juhendatav G4S Noorteliiga naiskond eelmise nädala laupäeval kodusaalis Tartu Ülikooli 85:82.

Kodunaiskond läks avaveerandi järel 26:20 juhtima, tartlannad suutsid poolajaks vahet punkti võrra vähendada ja riietusruumidesse siirduti G4S Noorteliiga 48:43 eduseisu.

Kolmandal mänguperioodil näitas taas paremat minekut Audentese Spordigümnaasiumi õpilastest koosnev kodunaiskond, kes läks viimase kümne mänguminuti eel ette 66:28. Tartu näitas aga sisu ja tuli peagi mängu tagasi. Neli minutit enne normaalaja lõppu olid tablool viiginumbrid 78:78. G4S Noorteliiga suutis väikese eduseisu haarata ja viimastel minutitel seda ka hoida. Tasuks hooaja teine võit.

Anete Elisabeth Adler tõi võitjate parimana 17 punkti ja 8 lauapalli. Marija Gontšarova lisas 15, Marie Anette Sepp 14 ja Valeria Prede 10 silma. Tartlannade poolelt tõi Carolina Olivia Rähkonen 20, Eleriin Vaino 16 ja Sandra Reinvald 10 punkti.

G4S Noorteliiga naiskonna peatreener Marko Parkonen sõnas mängujärgselt Basket.ee lehele, et kahe esimese mängu põhjal jääb ta võistkonna rünnakuga rahule. “Viimase mängu negatiivse poole peale jääb kindlasti 24 pallikaotust, millest 8 kuni 10 olid puhtalt oma lohakusest. Seda poolt peame harjutama ja üritama rohkem rünnakul koostööd teha. Kaitsemängu peale rohkem harjutama, kuna seal tuleb palju eksimusi sisse.”

Parkonen ütles, et peamine eesmärk on mängijate individuaalseid oskusi tõsta ja pöörata tähelepanu mängijate füüsilisele arengule. “Läbi selle saame pakkuda kõikidele vastastele võimalikult tugevat vastupanu. Kokkuvõttes võib hetkel tulemusega rahule jääda. Võit on võit ja mängijaid peavad õppima võitmist. Seda eriti tasavägistes mängudes nagu see oli Tartu vastu. Loomulikult on veel palju asju, mille kallal tööd teha, aga ma usun, et tulemus annab mängijatele usku juurde,” lisas treener.

Järgmise kohtumise peab G4S Noorteliiga naiskond 16. oktoobril Audentese Spordiklubi vastu. Hetkel jagatakse Tallinna Ülikooliga karikavõistlustel esimest-teist kohta.