Tederi ülikool alistas NCAA viienda naiskonna, Maide tiim jätkas koduvõitude seeriat

-Johanna-Eliise Teder | Foto: Washington State Women's Hoops Facebook

-Johanna-Eliise Teder | Foto: Washington State Women’s Hoops Facebook

Eile õhtul ja täna varahommikul oli võistlustules mitu USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängivat Eesti korvpallurit. Neist kõige edukamalt läks Johanna Eliise Tederil, kes ühtlasi tähistas oma 21. sünnipäeva.

Ainsa Eesti naiskorvpallurina NCAA esimeses divisjonis mängiv Teder aitas Washington State Cougarsi uhke võiduni, kui kodusaalis alistati 67:63 NCAA tugevuselt viiendaks naiskonnaks peetav UCLA Bruins. Washington State´i jaoks oli tegu naiskonna ajaloo esimese võiduga nii kõrge reitinguga vastase üle.

Algviisikusse kuulunud Teder sai mänguaega 24 minutit, mille jooksul viskas ta neli punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/3, vabavisked 2/2), hankis sama palju lauapalle, jagas kolm resultatiivset söötu ja tegi ühe vaheltlõike. Lisaks jäi tema arvele kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Washington State´ile oli see kuue kaotuse kõrvale üheksandaks võiduks. Pac-12 konverentsis annavad seitse võitu ja kuus kaotust neile viienda koha.

Marten Maide ülikoolimeeskond Liberty Flames võitis läinud öösel juba 32. järjestikuse kodumängu, kui 90:49 alistati NCAA kolmandasse divisjoni kuuluv Lancaster Bible Chargers. Kohtumise viimaseks neljaks minutiks väljakule pääsenud Maide viskas kaks punkti (kahesed 1/2).

Sel hooajal on Liberty võitnud 20-st mängust 15. Oma konverentsis (Atlantic Sun) on võidetud kaheksast mängust kuus, millega hoitakse teist kohta.

Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles sai juba viienda järjestikuse kaotuse, kui võõrsil jäädi 62:88 alla Rice Owlsile. Vahetusmängijate pingilt sekkunud Konontšuki arvele jäi 18 minutiga viis punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/2), kolm lauapalli, kaks resultatiivset söötu, kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga. Jaakson pääses platsile mängu viimaseks minutiks ning ei saanud selle ajaga kirja mitte ühtegi statistilist näitajat.

Southern Miss on sel hooajal kogunud seitse võitu ja 11 kaotust. USA konverentsi läänedivisjonis asutakse kolme võidu ja kaheksa kaotusega viimasel ehk seitsmendal kohal.

Carlos Jürgensi kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles kaotas võõral väljakul North Dakota State Bisonile 54:61. Kohtumist pingilt alustanud Jürgens mängis 22 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele kaks punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/2), viis lauapalli, üks blokeeritud vise, üks pallikaotus ja kolm isiklikku viga.

Kogu hooaja jooksul on Oral Robertsil kirjas üheksa võitu ja kaheksa kaotust. Oma konverentsis (Summit League) on üheksast mängust kaotatud kolm, mis annab neljanda koha.

Kaotuse sai kirja ka Ran Andre Pehka kodumeeskond UC Davis Aggies, kes jäi võõrsil 77:80 alla CSUN Matadorsile. Pehka sekkus pingilt mängu kuueks minutiks, ent kätt valgeks ei saanud, eksides ühel vabaviskel. Eestlase arvele jäi üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Sel hooajal on saadud kolm võitu ja kuus kaotust. Oma konverentsis (Big West) jagab UC Davis ühe võidu ja nelja kaotusega 9.-10. kohta.