fbpx
Close

VIDEO | Rapla toob Mario Ihringu asemele mängu juhtima noore ameeriklase

-Brandon Childress | Foto: Wikipedia Commons

-Brandon Childress | Foto: Wikipedia Commons

Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskond teatas laupäeval, et nendega liitub ameeriklasest tagamängija Brandon Childress, kes peab täitma slovakist Mario Ihringust tühjaks jäänud üsna suured saapad.

Möödunud aasta lõpus ootamatult mängujuhist ilma jäänud Rapla on saamas täiendust 23-aastase ameeriklase Brandon Childressi näol. Mängumees on jõudmas Eestisse ning eeldatavalt pärast edukaid testimisi on ta peagi liitumas meeskonnaga nii treeningutel kui mängudel.

Rapla peatreener Toomas Annuk märkis, et Childress ilmus nende radarile paar nädalat tagasi. “Ehkki pakkumisi oli seinast seina, siis otsustasime anda võimaluse noorele mängujuhile tugevast Wake Foresti ülikoolist. Samuti on tal sellest hooajast lühiajaline kogemus Euroopast Kreeka meistriliigast, kus ta kuulis Iraklise meeskonda.”

Rapla meeskonna mängijate valikul on alati mänginud tähtsat rolli mängumehe sobimine võistkonna olemusega, nii lisas Annuk: “Usun, et tema kaitsemängu ning mängujuhtimise oskused on need, mis aitavad kiirelt sulanduda meeskonna tegemistesse. Lisaks andis julgust tema värbamisel korvpallialane perekondlik taust, nimelt tema treenerist isa Randolph Childress on mänginud tippkorvpalli nii NBA-s kui aastaid Euroopas, olles käinud mängimas ka Tallinnas SLUC Nancy meeskonnaga.”

Brandon Childressi viimase ülikooliaasta keskmised numbrid näitavad, et mees viibis väljakul 35 minutit, viskas 15,6 punkti, andis 4,6 resultatiivset söötu, võttis 3 lauapalli ja tegi 1,2 vaheltlõiget. Kreeka kõrgliigas tegi noormees kaasa viies kohtumises ja kogus keskmiselt 11,4 minutiga 4,4 punkti ja 1,4 korvisöötu, tabades seejuures kolmepunktiviskeid 42,9-protsendiliselt.

Edukate testimiste puhul võib Brandon Childressit näha platsile jooksmas eelseisvates Rapla kohtumistes. Meeskond on pidanud veebruaris koroonast tingituna edasi lükkama kolm mängu. Mängukavas on aga ees ootamas kohtumine teisipäeval 9. veebruaril kell 19 Tartu Ülikool Maks ja Mooritsaga ning laupäeval 13. veebruaril kell 17 Tallinna Kalev/TLÜ’ga.

Meeskonnaga on liitumas uus mängumees, ameeriklasest tagamängija Brandon Childress ?

23 aastane mängujuht on…

Posted by Rapla korvpallimeeskond on Laupäev, 6. veebruar 2021

scroll to top