fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo välisturnee algab hirmtugeva kuid haavatud Moskva CSKA vastu

-Sten Sokk ja BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-Sten Sokk ja BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo sõidab seekord kolmemängulisele Venemaa turneele täiskoosseisus ehk 13 mehega. Esimeses mängus kohtutakse pühapäeval 7. veebruaril Moskvas liiga ühe suurfavoriidi, kohaliku CSKA meeskonnaga. Ka vastane on viimasel ajal erinevate probleemidega kimpus olnud ning kaotanud nii viimase VTB Ühisliiga mängu kui ka kaks kohtumist järjest Euroliigas. Esimeses mängus tuleb Kalev/Cramol ilmselt hakkama saada ilma Chavaughn Lewiseta, kes on tõenäoliselt rivis järgmistes mängudes Permis.

Moskva CSKA meeskond pikemat tutvustamist ei vaja, tegemist on kaheksakordse Euroliiga ja kümnekordse VTB Ühisliiga võitjaga. Sellel hooajal aga kõik üleliia sujuvalt pole läinud. VTB liigas ollakse 10 võidu ja 3 kaotusega teisel kohal. Viimati kaotati suure üllatusena 90:93 Poola klubile Zielona Gora. Ka Euroliigas on tulnud jaanuari lõpus ja veebruari algul vastu võtta kaks kaotust järjest ning seal ollakse 16 võidu ja 8 kaotusega samuti teisel kohal. Probleeme on olnud ka koosseisuga, kui vigastuste tõttu peaksid pühapäevasest mängust eemale jääma kaks korvialust jõudu Nikola Milutinov ja Tornike Shengelia. Vahepeal oli meeskonnast eemaldatud ka Mike James, kellel läksid erinevatel põhjustel suusad risti meeskonna peatreeneri ja juhtkonnaga, kuid tänaseks peaks ta koosseisus tagasi olema.

VTB liigas on sellel hooajal parimaks skooritegijaks olnud just 185 cm pikkune James, kes on keskmiselt visanud 15,8 punkti ning lisaks sellele jaganud keskmiselt ka 4,4 korvisöötu. Paremuselt teine korvikütt on olnud 201 cm pikkune ameeriklasest ääremängija Will Clyburn, kelle arvele on jäänud 13,3 punkti. Keskmiselt kahekohalise punktisummani on jõudnud ka eeldatavalt mängust eemale jäävad Shengelia ja Milutinov, kes on kogunud keskmiselt vastavalt 12,8 ja 10 silma, viimane neist on olnud ka meeskonna parim lauavõitleja 7,3 lauapalliga. Aga nimekaid ja väga kvaliteetseid mängijaid on meeskonnas veelgi, nagu näiteks ameeriklane Darrun Hilliard, sakslane Johannes Voigtmann, meie lõunanaaber Janis Strelnieks ning Itaalia koondislane Daniel Hackett. Kohalikest mängijatest kannavad suuremat rolli Nikita Kurbanov, Semjon Antonov ja Ivan Uhhov.

Kalev/Cramo meeskond on tänaseks jõudnud pidada 12 mängu, millest on võidetud kaks, mõlemad Minski Tsmoki meeskonna vastu. Eriti valus oli viimatine kaotus kodus Krasonjarski Jenissei tiimile tulemusega 75:86. Turniiritabelis ollakse hetkel eelviimasel ehk 12. kohal, meie selja taga ongi ainult Minsk, kes on sama arvu võitude juures saanud ühe kaotuse rohkem. Järgmistel meeskondadel on juba vähemalt neli võitu. Viimases mängus jõudsid kahekohalise punktisummani üksnes Marcus Keene, kes kogus 27 punkti, 3 lauapalli ja 3 korvisöötu ning Maurice Kemp, kelle arvele jäi 16 punkti ja 4 lauapalli.

Kalevi parim korvikütt ja sööduandja on olnud Marcus Keene, kes on kogunud 20 punkti ja 5,5 resultatiivset söötu. Seni ainult kahes mängus kaasa teinud Chavaughn Lewise keskmisteks näitajateks on olnud 15,5 punkti, 5,5 lauapalli ja 3,5 söötu. Head statistikat on näidanud ka ääremängija Maurice Kemp, kelle keskmiseks on olnud 12 punkti ja 7,4 lauapalli mängust. Meeskonna parimaks lauavõitlejaks on olnud keskmängija Devin Thomas, kes on kogunud 11,4 punkti ning 8 lauapalli ühe mängu kohta. Parima eestlasena on Janari Jõesaar kogunud 10,6 punkti ja 7 lauapalli mängust.

Meeskondlikus statistikas kuulub CSKA enamiku näitajate poolest liiga parimate hulka. Esimesel kohal ollakse mängust visatud punktide (93,1), lähivisete protsendi (56,4%), väljameelitatud vigade (24,9) ja pallikaotuste arvestuses (11,5). Liiga teine meeskond ollakse lauapallide, kaugvisete tabavuse, tehtud vigade ja blokeeritud visete arvestuses. Ühtegi nõrka külge meeskondlikus statistikas ei ole, kõige tagasihoidlikumaks on 6. koht vaheltlõigete arvestuses. Kalev/Cramo parimaks näitajaks on see, et tehakse liigas kõige vähem isiklikke vigu mängu kohta. Tugevamateks külgedeks on veel pallikaotuste arv, vaheltlõigete tegemine ja vabavisete tabavus, millega ollakse liiga keskmike hulgas. Liiga kolme viimase hulka aga kuulutakse visatud punktide, lauapallide, lähivisete tabavuse, väljameelitatud vigade ning saadud ja tehtud viskeblokeeringute arvestuses.

Kena talvine üllatus on fännidele pakkuda seoses teleülekandega, seekord näeb eestikeelsete kommentaaridega mängust pilti sport.television.ee keskkonnast ja Telia Inspira kanalilt tasuta. Mäng algab pühapäeval 7. veebruaril kell 13:00

Veebruarikuusse on Kalev/Cramol plaanitud veel kaks mängu Permis, kui kohaliku meeskonnaga kohtutakse nii 9. kui 12. veebruaril. Teine mäng neist asendab jaanuari alguses Kalev/Cramo meeskonda tabanud viiruselaine tõttu ära jäänud kodumängu. Seejärel peaks Kalev/Cramol tulema VTB-s aga väike paus ning järgmised mängud on kalendris kirjas märtsis. 1. märtsil kohtutakse võõrsil Astanaga ning seejärel on kalendri järgi jäänud pidada veel ainult riburada pidi kodumänge. Kalendrisse pole aga kantud veel edasi lükkunud võõrsilmängude kuupäevasid Zielona Gora ja Jenissei meeskondade vastu.

scroll to top