Tiitlikaitsja sai esiliigas kolmanda võidu, Tartu Kalev alistas Viimsi

-Margus Klementsov | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval peeti Saku I liigas kaks kohtumist, kus võidulisa teenisid Betoonimeiste/Tskk/SK Nord ning Tartu Kalev/Estiko.

Tabelis üheksandal real paiknev Betoonimeister/Tskk/SK Nord (2-5) läks vastamisi seni võiduta Tartu Ülikool/Kuremaa SK-ga (0-7). Tugeva kaitsemängu toel võttis koduväljakul mänginud Betoonimeister võidu tulemusega 74:53 (17:12, 20:9, 14:16, 23:16). Tiitlikaitsja saavutas kahe esimese minutiga 9:0 edu ning ei andnud seda mängu jooksul kordagi käest. Kodumeeskond betoneeris enda kaitse korralikult, lubades tartlastel poolajaks visata vaid 21 punkti. Pärast pikemat mõttepausi õnnestus külalistel küll kolmas sett võita, kuid neljandal veerandajal tüürisid väljakuperemehed mängu kindlalt võidusadamasse. Tartu Ülikoolil ei õnnestunud kohtumise lõpuks tabada ühtegi kolmest (0/13), väljakult visati 28%-lise täpsusega. Betoonimeister võitis kindlalt lauavõitluse (45:29) ning jagas rohkem korvisööte (19:6), kuid patustas ka 21 pallikaotusega.

Margus Klementsov sai võitjate särgis kirja korraliku kaksikduubli, visates 16 punkti ja hankides 15 lauapalli. Mitmekülgne mängumees jagas ka 5 söötu ning sooritas 4 vaheltlõiget. Tõnis Uueküla lisas 11 silma ja 6 lauapalli, Aivar Grüning tõi 10 punkti.

Tartu Ülikooli ridades jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Patrik Peemot (11), Märt Tralla viskas 9 punkti ja tegi 4 vaheltlõiget.

Võrdse tabeliseisuga Tartu Kalev/Estiko (4-3) ja KK Viimsi/Noto (4-3) vahelises duellis kuulus võit tartlastele 75:63 (25:16, 14:15, 21:19, 15:13). Kodus mänginud ülikoolilinna meeskond alustas kohtumist paremini ning mängis end teise veerandaja neljandaks minutiks 35:18 eduseisu. Kohe vastas Viimsi 11:0 vahespurdiga ja vähendas poolajaks kaotusnumbrid 31:39-le. Gaspar Bibikovi kolmene tõi külalised kolmandas setis korraks kolme punkti kaugusele (50:53), aga Estiko 9:0 spurt venitas vahe taas kahekohaliseks. Otsustaval neljandikul Viimsi lähemale kui seitse punkti ei jõudnud, mis tähendas tartlastele tabelisse viiendat võidupunkti. Kodumeeskonna kahepunktivisete tabavusprotsent oli 66 (25/39),  jagati ka  21 söötu Viimsi 12 vastu.

Marten Järvik tõi Tartu Kalevile 19 punkti (visked väljakult 7/10), hankis 6 lauapalli ja tegi 3 vaheltlõiget. Artur Liiv toetas 14 silma (visked väljakult 5/6) ja 5 lauapalliga, Joosep Kivimäel olid vastavad numbrid 12 ja 5. Estiko mängu dirigeerinud Silver Leppik sai kokku kaksikduubli (11 punkti ja 11 söötu), lisaks noppis ka 5 lauapalli ja sooritas 6 vaheltlõiget.

Viimsi suurim korvikütt oli Gaspar Bibikov 18 punktiga. Kristjan Evart lisas 16 silma, Mihkel Allorg võttis 14 punkti kõrvale ka 7 lauapallli.