Tiitlikaitsja teenis esiliigas avavõidu, Schmalz vedas Los Torose Paides võidule

-Margus Klementsov | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga peeti reede õhtul kolm kohtumist, kus Betoonimeister/Tskk/SK Nord võitis kodumängus Rapla KK/Kohilat, RSK Tarvas alistas Rakvere spordihallis Tartu Ülikool/Kuremaa SK ja Tamsalu Los Toros/TalTech oli võõrsil üle Paide Viking Window meeskonnast.

Päeva esimeses kohtumises võõrustas esiliiga tiitlikaitsja Betoonimeister Rapla KK/Kohilat. Seisul 9:9 haaras kodumeeskond ohjad täielikult enda kätte, tehes esmalt 7:0 spurdi ja lõpetades avaveerandi 25:11 eduseisus. Teise perioodi järel juhtisid betoonimeistrid juba 42:24 ja kolmanda veerandi lõpuks kasvas punktide vahe enam kui kahekordseks (71:34). Mängu viimasel veerandil andis kodumeeskonna peatreener Tiit Sokk mitmele põhimängijale puhkust ja Rapla võitis perioodi 21:13, kuid mängu tulemust see enam ei mõjutanud ja tiitlikaitsja võttis kindla võidu skooriga 84:55 (25:11, 17:13, 29:10, 13:21).

Võitjate poolelt tõusis üleplatsimeheks tagamängija Siim Laur 16 punktiga. Temale järgnes vaid ühe silma vähem visanud Aivar Grüning ja 13 punkti toonud Margus Klementsov. Rapla resultatiivseimad olid Markus Ruubel ja Martin Ütsmüts mõlemad 13 silmaga.

Teises mängus läksid Rakvere spordihallis vastamisi RSK Tarvas ja Tartu Ülikool/Kuremaa SK. Ander Talu esimese minuti kolmepunktiviskest juhtima asunud Tarvas võitis avaveerandi 23:17 ja säilitas eduseisu mängu lõpuni, võites kohtumise 81:68 (23:17, 15:13, 23:21, 20:17). Võitjate parim oli Janis Vahter, kes viskas 18 punkti ja võttis 8 lauapalli. Ander Talu tõi 16 silma ning Renato Lindmets ja Mihkel Kurg panustasid vastavalt 11 ja 10 punktiga. Hea mängu tegi ka 6 silma, 10 lauapalli ja 6 korvisöötu kirja saanud Kristo Saage. Tartu Ülikooli resultatiivseim oli Patrik Peemot samuti 18 punktiga. Järgnes Markus Heinakroon 11 ning Rene Sepp ja Märt Tralla kumbki 8 silmaga.

Mängupäeva lõpetasid Paide Viking Windowi ja Tamsalu Los Toros/TalTech. Koduses E-Piima spordihallis mänginud Paide võitis avaveerandi 24:21, kuid teisel perioodil tegi Tamsalu 11:0 vahespurdi ja võitis veerandi koguni 30:15. Kolmanda veerandi võitis kodumeeskond ühe punktiga ja viimasele perioodile mindi vastu 54:65 kaotusseisus. Otsustaval viimasel veerandil viskas eelmisel hooajal neljandale kohale tulnud Paide meeskond vaid 10 punkti Tamsalu 26 vastu ja kaotasid kohtumise 64:91 (24:21, 15:30, 15:14, 10:26).

Võitjate ridadest kerkis üleplatsimeheks tänavu ka TalTechi Eesti-Läti liiga meeskonda esindav mängujuht Eric Schmalz 28 punktiga. Reni Alvin Kuimet lisas 20 silma ja Joonas Sein ning Martin Otto Parve järgnesid vastavalt 12 ja 11 punktiga. Paide parimana viskas Peeter Kraavik 19 punkti. Rauno Nurklik tõi 15 ning Siim Kams ja Karl-Kristjan Vaab panustasid mõlemad 10 silmaga.

Järgmine kohtumine I liigas toimub kolmapäeval, 17. oktoobril, kui omavahel lähevad vastamisi Rapla KK ja BC Kalev/Cramo duubelmeeskonnad.