Mitu pikka mõõna sisse lasknud Valga-Valkal jäi võit võtmata ka neljandal katsel

-Timo Eichfuss | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas pidi võiduta jätkav Valga-Valka/Maks&Moorits reedel vastu võtma juba neljanda kaotuse, kui koduplatsil jäädi 65:81 (15:24, 14:14, 16:21, 20:22) alla lätlaste BK Ogrele.

Põhimõtteliselt võib öelda, et mängu murdemoment sündis kohe avaveerandil, kui 7:3 ette läinud Valga-Valka ei saanud sellelt seisult 4,5 minutit ühtegi punkti. Kui Timo Eichfuss lõpuks uuesti korvilt kaane maha sai, olid lätlased juba ees 16:9.

Piirilinna meeskond tuli teise veerandi keskpaigaks kolme punkti kaugusele (24:27), kuid taas järgnes kolmeminutiline mõõn, mis viis Ogre omakorda 38:24 juhtima. Veel jõudis Valga korraks seitsme silma kaugusele (35:42), kuid sellest väiksemaks vahet enam ei saadud ning viimane veerand oli pigem lõpptulemuse vormistamine.

BK Ogre poolel kogus Kaspars Berzins 16 punkti ja 6 lauapalli, Rihards Zebergs tõi 15 silma ja Renars Magone arvele kogunes 11 punkti.

Valga-Valka parimaks kerkis 15 punkti ja 10 lauapalli toonud Kristaps Miglinieks, Guntis Sipolinš lisas 12 silma ja 5 lauapalli, Tom Kaldre viskas 9 silma ning 7 punkti peale jäid Dashawn King, Carl Anthony Montgomery ja Timo Eichfuss.

Hispaania kolmandasse liigasse lahkunud Egert Halleri asemel meeskonda toodud endine Tartu Rocki tagamees Kristen Meister tegi uue klubi eest debüüdi, kuid 12 minutiga skoori avada ei suutnud.

Valga-Valka mängiv mänedžer Robert Peterson kommenteeris Delfile antud mängujärgses intervjuus: “Nagu näha, teeme selliseid vigu, mida tehakse hooajaeelsetes kontrollkohtumistes. Võib-olla on asi selles, et alustasime ettevalmistust hiljem kui varasematel aastatel. Aga, kui põhjust teaks, siis me ei mängiks nii halvasti.”

Petersoni sõnul kindlasti mõjutas Egert Halleri lahkumine meeskonda, kuid uusi mehi otsitakse mitmesse liini: “Haller läks küll klubi seisukohalt veidi ootamatult, kuid soovime talle edu. Kristen Meistri samm oli nüüd seda kiiremini vaja teha. Otsime veel uusi mängijaid ja oleks vaja kiiremas korras kogemustega mehi korvi alla ja mängu juhtima.”

BC Valga-Valka/Maks&Moorits (0-4) on liigatabelis 15 meeskonna hulgas viimasel real, BK Ogre (2-2) hoiab 8. positsiooni.