fbpx
Close

Tippliigade kogemusega Lluis Riera: nägin Raplas endale head väljakutset treenerina areneda

-Lluis Riera | Foto: Ekraanitõmmis

Rapla korvpallimeeskonna jaoks algas selle nädala esmaspäeval uus ajajärk, kui oma esimese trenni andis hispaanlasest peatreener Lluis Riera. Rapla komplekteerimine on alles pooleli, kuid põhimeestest on lepinguga kaetud vennad Sven ja Tom Kaldre, Saimon Sutt, Martin Paasoja ja lätlasest tsenter Arnolds Helmanis. Uue peatreeneri esimeses trennis oli testimisel ka pikalt Itaalias pallinud 23-aastane keskmängija Arnold Mitt, kes on väidetavalt ennast näitamas käinud ka teistes kohalikes klubides.

Väga nimekate treenerite alluvuses töötanud Rieral on abitreenerina kogemus Euroliigast, Hispaania meistrisarjast ja VTB Ühisliigast. “Mind toob Eestisse see, et nägin head väljakutset, et areneda treenerina, samas ka head võimalust aidata areneda Rapla klubil. Samas tean siinseid inimesi ja usun, et nad mõnusad persoonid, kellega koos töötada,” sõnas 42-aastane spetsialist põhjuste kohta, miks ta Raplasse tuli.

“Mul ja mu perel on väga hea meel olla Eestis, tahame siinset elu nautida ja inimesi tundma õppida. Suur rõõm on olla osa Rapla meeskonnast, see on kindlasti huvitav kogemus ja ma loodan, et saame paremaks meeskonnana ja klubina,” ladus hispaanlane klubi Facebooki kontol avaldatud esimeses intervjuus letti ka kõik kohustuslikud viisakused. Oma eelneva taustainfo kohta sõnas ta: “Teadsin väheke Eesti liigast, olnud töötanud ühe hooaja treenerina Venemaal. Aga Eestist ma midagi väga ei teadnud.”

Esimeses trennis oli Riera käe alla vaid mõni üksik uue hooaja põhimees ning mõned oma klubi noored. Hispaanlane sellest suurt numbrit ei teinud: “Ma ei taha kedagi kiirustama sundida, sest peame tegema targad valikud. Alustame treeninguid noorte ja nende meestega, kes meiega jätkavad. Lisaks on olemas Helmanis. Kuid meil on vaja võõrmängijaid, et komplekteerida täielik meeskond. Me ei taha lisada mängijaid kiirustades, peame säilitama rahu ja tooma just need õiged mängijad.”

Küsimuse peale, millist korvpalli tema taktikepi all kohalikud fännid hakkavad nägema, lausus hispaanlane: “Esmalt tahan näha mängu, mida saaksid lisaks minule nautida mängijad ise ja fännid. See on kõige tähtsam. Tegemist on mänguga ja seda tuleb nautida. Tahan mängida kiiret korvpalli, kiireid rünnakuid ja ründelauda minekud. Eesmärk on saada eelis kohe rünnaku esimestel sekunditel. Selline on minu filosoofia. Kaitses tuleb mängida agressiivselt, kasutada kehakontakti, olla tugev ja keskenduda kaitselauapallidele.”

scroll to top