fbpx
Close

Suvel jalaoperatsioonist taastunud Kaspar Treier: konkurents ja kvaliteet on koondises oluliselt suurenenud

Avatar
-Kaspar Treier | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise 21-aastane ääremängija Kaspar Treier on Itaalias aastate jooksul samm-sammult arenenud ja tänavuse aasta veebruaris oli 204 cm pikkusel mängumehel juba väga suur roll täita, et aidata Eesti veidi enam kui aasta pärast toimuvale EM-finaalturniirile.

Korvpall24 portaal sattus Treieriga kokku koondisekandidaatide ühel suvisel treeningul ehk n-ö korvpallikodus. Kuna lõppenud hooajal oma debüütaasta Itaalia kõrgliigas teinud Treier tuli kohale karkude ja lahases jalaga, siis tekkis kohe küsimus tema tervise osas.

Sassari Dinamo meeskonnas kindlalt rotatsioonis sees olnud Treier kogus 29 liigamänguga Serie A-s keskmiselt 9,4 minutit ning 3,1 punkti ja 1,1 lauapalli. FIBA Meistrite liigas olid eestlase numbrid kümne kohtumisega 14,3 minutit, 4,1 punkti ja 2,1 lauapalli. Serie A põhiturniiri viiendana lõpetanud Sassari jaoks sai hooaeg otsa veerandfinaalis, kus otsustava kohtumise kaotusega jäädi seerias 2-3 alla Veneziale. Meistrite liigas pääseti alagrupist edasi, kuid vahegrupis piirduti ühe võiduga ja kaheksa hulka jäi uks suletuks.

Lisaks karkude müsteeriumi lahendamisele analüüsis Treier intervjuus ka oma mullust hooaega ning nõustus, et patt oleks nuriseda, kuigi spordimehena tahaks ta alati rohkem ja paremini. Tulevikku vaadates tahtsime teada Treieri arvamust, mis seisus läheb Eesti koondis tema hinnangul vastu EM-finaalturniiri aastale ja mida ootab ta uuelt klubihooajalt Sassaris, kellega tal veel kaks aastat lepingut järel.

Loe täispikka intervjuud SIIT!


Korvpall24 alustas koostööd Geenius Meediaga ning meie portaali uueks aadressiks on korvpall24.geenius.ee. Loe kolimisest täpsemalt SIIT.

scroll to top
Inline
Inline