fbpx
Close

Jaan Puidet: mul karjääri jooksul varem polegi nii suurt pinget peal olnud kui eelmisel hooajal

-Jaan Puidet | Foto: Siim Semiskar

Eesti koondise 29-aastane tagamängija Jaan Puidet on kogenud korvpallur, kuid ka temal võttis eelmisel hooajal korraks näost kaameks, kui Eesti meistriliigaklubist TalTech tuli päeva pealt siirduda Hispaania esiliigatiimi Real Valladolid, et asendada raske põlvevigastuse saanud kamraadi Martin Paasoja.

Korvpall24 portaalile intervjuu andnud Puidet meenutas tagantjärele, kuidas keerulisel hetkel uude klubisse sattumine oli hetkeliselt tõusnud intensiivsuse tõttu esimesel hetkel korralik šokk. Statistikanumbritele peale vaadates (14 LEB Goldi mänguga keskmiselt 22,6 minutit, 6,7 punkti, 2,5 lauapalli, üks resultatiivne sööt, kolmesteprotsent 41,7) ja teades, et Puideti tugevuseks on tihti just need aspektid, mis lõpuks numbritena paberil ei kajastu, siis võib väita, et mees tuli auga olukorrast välja.

Selle väite tõestuseks on kahtlemata ka fakt, et Real Valladolid andis juba juulis teada, et Puidetiga pikendatakse lepingut ka algavaks hooajaks. Kuna intervjuu on tehtud enne selle uudise avaldamist, siis uue hooaja eesmärkidest me sel korral ei räägi. Küll saame aga teada, mis põhjusel Puidetile Real Valladolidis hästi sobis, miks tema arvates Hispaania esiliiga intensiivsuselt ja tempolt Eestis mängitavast korvpallist nii palju üle on ning miks tahab ta võimalusel piiri taga mängida.

scroll to top