fbpx
Close

Tõivu Käärik KK Pelgulinnast: kindlasti jahime Rahvaliigas võitu ka uuel hooajal!

-Tõivu Käärik | Foto: KK Pelgulinn Facebook

-Tõivu Käärik | Foto: KK Pelgulinn Facebook

Tallinna Rahvaliigas tõusis 2017/18 hooajal troonile KK Pelgulinna nimeline meeskond, kes erinevate nimede all on Eesti harrastuskorvpallis väljakute põrandalaudu kulutanud juba varsti paarkümmend aastat.

Korvpall24.ee portaal võttis uue hooaja eel ühendust KK Pelgulinna ühe eestvedaja Tõivu Käärikuga, et uurida veidi tiimi ajaloo kohta, meenutada eelmise hooaja Rahvaliiga võitu ja vaadata veidi ka tulevikku.

Selgita palun paari lausega KK Pelgulinna võistkonna ajalugu ning kes te olete ja kust tulete?

Meeskond sai loodud koos Andres Kolloga kaheksateist aastat tagasi. Algul osalesime kolmandas liigas, hiljem tulid Kossuliiga ja Tallinna Rahvaliiga. Kõiki liigasid, kus mänginud oleme, päriselt ei mäletagi, aga neid on olnud üksjagu. Päris algusest on alles veel vaid kolm meest – Erkki Kasenurm, Andres Kollo ja mina. Alguses erilist edu meil polnud, aga hiljem, kui juba praegused põhitegijad liitusid, tulid ka võidud.

Kas käite koos vaid korvpalliplatsil või olete sõbrad ka väljaspool?

Kindlasti käiakse läbi ka väljaspool võistlusi. Suurem osa mehi on juba pikka aega sõbrad olnud. Meeskonnas on tänu sellele väga hea klapp. Võidetakse koos ja kaotatakse koos.

Millest selline nimi nagu KK Pelgulinn?

Paljud on Pelgulinnast pärit ning trennis või koolis käinud seal. Aastaid on suviti Pelgulinna kooli hoovis ka tänavakorvpalli koos mängitud. Tundus ainuõige valikuna, kui uut nime otsisime.

Läbisite Rahvaliiga mullu vaid ühe alagrupikaotusega, kuidas ise kogu hooaega ja lõpptulemust hindad?

Eelmine hooaeg oli kindlasti meile väga edukas. Panime hooaja alguses eesmärgiks võidu ja eks alati on väga hea meel, kui selle ka saavutad. Sel hooajal oli väga ühtlane tase ja eks oli omajagu õnne ka.

Finaal A Le Coqi vastu tuli teile vaid 3 punktiga, mäletad Sa, mis seal otsustavaks sai?

Finaal oli vägagi pingeline. Tegemist oli väga tugeva vastasega. A Le Coqi meeskond on kindlasti üks paremini organiseeritud amatöörmeeskond Tallinnas. Õnneks meie liidrite Henry Ahvena ja Oskar Tammejõe juhtimisel saime võidu kätte. Henry sai küll hüppeliigesevigastuse, aga naasis valusa jalaga platsile, visates kohe paar väga olulist korvi.

Kas jätkate uuel hooajal samas koosseisus ja sama nime all?

Kindlasti jätkame sama nimega ja sama koosseisuga. Loodetavasti lisandub veel paar sõpra.

Kas plaanite osaleda ka Rahvaliigas ning ega enam ei saa ju panna madalamat eesmärki kui tiitli kaitsmine?

Tallinna Rahvaliiga on kindlasti kavas. Tegemist on hästi korraldatud liigaga ja suhtumine võistkondadesse on sõbralik. Kindlasti jahime ka järgmisel aastal võitu, aga pall on ümmargune ja tase ühtlane. Siiski, loodame edu korrata!


Harrastuskorvpallurid, kes soovivad KK Pelgulinna meeskonnal tiitli kaitsmise võimalikult raskeks muuta, saavad seda teha Tallinna Rahvaliigaga liitudes. Registreerimine hooajaks 2018/19 on juba avatud! VAATA SIIT.

scroll to top