Torma pani Kuressaare paika, Betoonimeister kindlustas liidripositsiooni

-Margus Klementsov | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli Saku I liigas toimus reedel kolm kohtumist. SK Torma Sport/Kuremaa Spordikool teenis kindla, 98:77 võidu Kuressaare BC Hundid/ASSA ABLOY üle. Tamsalu Los Toros/Karud oli 77:63 parem Kohila SK/Webware’ist ja Betoonimeister/Tskk/SK Nord oli tasavägises mängus 81:75 üle Paide Viking Windowist.

Külalised Kuressaarest võitsid avaveerandi 25:21, aga poolajaks juhtis Torma 49:45. Teise veerandaja hea hoog jätkus kodumeeskonna jaoks ning järgmisel kahel veerandajal olid paremad 23:13 ja 29:16. Sellega teeniti kokkuvõttes 21-punktiline võit.

Jaanus Annok tõi Tormale 28 punkti. Jarmo Heitur lisas 13 ja Sander Kruus 12 silma. Margo Liivand viskas vastaste poolelt 24 punkti ja võttis 9 lauapalli. 14 silma jäi Egert Väinaste arvele ning 12 punkti viskas Indrek Õunpuu.

Tamsalu ja Kohila vahelises vastasseisus juhtisid võõrustajad poolajaks 34:31. Kolmas veerandaeg kuulus aga täielikult Tamsalule, mis võideti 26:10 ja kuigi vastased olid viimasel veerandajal paremad 22:17, siis kokkuvõttes võitja osas enam kahtlust ei tekkinud.

Võitjate parimana viskas Roman Konontšuk 20 punkti. Teda toetasid 19 punkti ja 10 lauapalliga Tõnis Peil ning 16 silma ja koguni 19 lauapalli jäi Raiko Orumaa arvele. Kohilale tõi 19 punkti Anton Batanov. Kaksikduubli sai kirja Erik Luts, kelle nimele jäi 14 punkti ja 10 lauapalli.

Kõige tasavägisem mäng toimus Paides, kui sealsele meeskonnale sõitis külla Betoonimeister/Tskk/SK Nord. Kodumeeskond kaotas avaveerandi 15:16, kuid poolajaks oli seis 35:35. Viimasele neljandikule mindi vastu Betoonimeistri seitsmepunktilises eduseisus, aga veel 25 sekundit enne lõppu oli vahe vaid üks punkt. Paide polnud siiski enamaks võimeline ja teenis valusa, viiepunktilise kaotuse.

Betoonimeistri resultatiivseim oli Margus Klementsov, kelle arvele jäi 15 punkti ja 10 lauapalli. Võrdselt 12 silma lisasid Jaagup Toome ja Menhart Mardo. Paidele tõi Rauno Nurklik 13 punkti. Saamuel Rõigas lisas 12 silma ja 11 punkti viskas Kevin Puntso.

Turniiritabelis on Betoonimeister (18-2) jätkuvalt esikohal, Paide (13-8) jätkab neljandana. Tamsalu (13-8) hoiab kolmandat kohta ning Kohila (11-9) jätkab seitsmendal tabelireal. Võidu teeninud Torma (2-19) on endiselt viimane, Kuressaare (3-17) paikneb koha võrra kõrgemal positsioonil.