Jämtland teenis lõpusekunditel valusa kaotuse, Puidetilt pea kolmikduubel

-Jaan Puidet | Foto: Siim Semiskar

Rootsi korvpalli meistriliigas pidi Jaan Puideti koduklubi Jämtland vastu võtma napi, 95:98 kaotuse tabeli kuuendalt Umealt.

Umea alustas mängu paremini, kui võitis avaveerandi 20:17 ja juhtis poolajaks 50:41. Kolmanda veerandajaga vähendas Jämtland vahe seitsmele punktile ning kohtumise viimased hetked olid eriti põnevad. William Pauli kaugviskest pääsesid võõrustajad 19 sekundit enne lõppu vaid kahe punkti kaugusele. Vastased saadeti seejärel vabaviskejoonele, kust Nicholas Schlitzer teenis omadele punkti juurde. Paul sai veelkord kaugviset proovida, et mäng lisaajale viia, kuid seekord punktilisa ei tulnud ja Jämtland leppis kolmepunktilise kaotusega.

Jaan Puidet viibis platsil 36,5 minutit ning viskas selle aja jooksul 9 punkti (vabavisked 1/2, kahesed 4/5, kolmesed 0/2), võttis 10 lauapalli, andis 8 korvisöötu ja tegi 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole pealt tegi ta 4 isiklikku viga ja ühe pallikaotuse.

Võitjatele tõi 30 punkti Arik Smith, 26 silma lisas Egal Saleman. Kaotajate resultatiivseim oli William Paul 27 punktiga. Toni Prostrani arvele jäi 22 punkti.

Turniiritabelis on Jämtland (14-12) kolmandal kohal. Umea (12-14) on kuues.