Treieri koduklubile esimene kaotus, Riismaa ja Erkmaa said tunda võidurõõmu

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Nädalavahetusel peeti erinevates Itaalia liigades järgmised mängud. Seria A2 liigas mängiv Kaspar Treieri koduklubi XL Extralight Montegranaro sai koduväljakul esimese kaotuse. Serie B’s mängiv Hugo Erkmaa koduklubi Napoli Basket võttis kodus võidu, samas liigas mängiv Arnold Mitt ei saanud Rossella Virtuse kaotusmängus platsile. Serie C liigat mängivad Kirill Koršunov ja Joonas Riismaa koduklubid kohtusid omavahel, neist võitjana väljus Riismaa meeskond.

Treier ja Montegranaro (5-0) võtsid kodus vastu Bakery Piacenza (2-3) meeskonna, kellelt saadi üllatuslikult 62:73 (19:19, 17:12, 14:25, 12:17) kaotus. Esimese poolaja küll viie punktiga (36:31) võitnud Montegranaro ei suutnud enam teisel poolajal Piacenza klubiga sammu pidada (26:42) ning vastu tuli võtta esimene kaotus.

Treier mängis Montegranaro poolel 13 minutit ja viskas 3 punkti (kolmesed 1/4) ning võttis 6 lauapalli. Meeskonna resultatiivseim oli Lamarshall Corbett 17 silmaga. Võitjate poolel säras Marques Green 22 punktiga (kolmesed 6/10).

Serie B liigas mängiv Erkmaa ja Napoli (2-3) võtsid kodus raske 71:70 (19:12, 17:17, 17:25, 18:16) võidu Costa D’Orlando (1-4) üle. Tasavägiselt kulgenud mängu otsustas 12 sekundit enne normaalaja lõppu Francesco Guarino tabatud kaks vabaviset tänu millele sai Napoli tabelisse kolmanda võidu kolme kaotuse kõrvale.

Erkmaa sai Napoli poolelt väljakule 8 minutiks, mil tõi 2 silma (kahesed 1/4). Võidu toonud Francesco Guarino arvele jäi lõpuks 19 punkti. Costa D’Orlando poolelt viskas Enrico Di Coste 15 punkti.

Samas liigas mängiv Arnold Mitt ja Rossella Virtus (2-3) said kodus 65:78 (9:19, 23:18, 16:22, 17:19) kaotuse Allianz Pazienza (5-0) meeskonnalt. Rossella poolelt viskas Attilio Pierini 21 punkti, Mitt mänguaega ei saanud. Võitjate parim oli Ivan Scarponi 15 silmaga.

Serie C liigas läksid omavahel kokku Riismaa koduklubi AXA Montale (2-2) ja Kirill Koršunovi Livorno Don Bosco (3-1). Juba avapoolaja 39:21 võitnud Montale läks viimasele veerandile 56:34 eduseisus. Viimase veerandi küll Koršunovi meeskond võitis 26:13, aga lõpptulemuseks siiski 69:60 (19:8, 20:13, 17:13, 13:26) võit Riismaale ja Montale.

Kodus mänginud Montale klubi resultatiivseim oli Filippo Magno 30 silmaga. Pingilt alustanud Riismaa arvele jäi 23 mänguminuti jooksul 3 punkti (kolmesed 1/3) ja 1 lauapall. Livorno poolelt algkoosseisus alustanud Koršunov sai mänguaega 25 minutit ja viskas selle ajaga 5 silma (kahesed 1/3, kolmesed 1/3) ning võttis 4 lauapalli.