Ülekaal lauavõitluses ja parem visketabavus aitasid Tallinna Kalev/TLÜ-l veerandfinaalseeria viigistada

-Martin Müürsepp ja Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas teenis Tallinna Kalev/TLÜ 87:70 võidu Tartu Ülikooli üle ning veerandfinaalseeria viigistati 1:1 peale.

Tallinna Kalev/TLÜ – Tartu Ülikool 87:70 (14:16, 26:15, 22:17, 25:22)

Kuus minutit avaveerandist kulgesid meeskondade vahel võrdselt, misjärel tabas Sverre Aav kaugviske ja korvi said kirja ka Kent-Kaarel Vene ning Arnas Velicka, aidates Tartu 15:9 ette. Michael Kyre Buchanani ja Damarcus Jamaal Harrisoni abiga vähendasid võõrustajad kaotusseisu minimaalseks ning teise veerandaja alguses mindi Karl-Johan Lipsu visetest 18:16 juhtima. Tartlased tabasid kaugelt mitmel korral, millega püsiti mängus, aga järk-järgult sammus Kalev/TLÜ siiski eest ära ning 3.02 enne poolajale minekut oli seis 38:26.

Lauavõitlust domineerinud Kalev/TLÜ oli ka kolmandal veerandajal sõiduvees ja Ronald Eric McGhee Jr-i eestvedamisel juhiti kaheksa minuti möödudes juba 57:39. Kregor Hermeti ja Velicka kaks järjestikust kaugviset tõid põnevuse tagasi, aga Leemet Loik vastas samaga ja viimane neljandik algas kodumeeskonna 14-punktilisest eduseisust. Tartu pääses mitmel korral veel 13 punkti kaugusele, kuid Kalev/TLÜ liikus ikkagi 20-punktilise eduseisu suunas ja 4.02 enne lõppu viis McGhee omad 78:58 ette. Ülejäänud ajaga Tartu enam ohtlikuks võõrustajatele ei muutnud ja võitjas kahtlust polnud. Ühtlasi kuulus Kalev/TLÜ-le lauavõitlus 52:31 ja palle saadeti läbi korvirõnga 49-protsendiliselt, Tartul oli see näitaja 34%.

Ronald Eric McGhee Jr kerkis Tallinna Kalev/TLÜ parimaks 25 punkti ja 7 lauapalliga. Kaksikduubli tegi Michael Kyre Buchanan 14 punkti ja 11 lauapalliga. Karl-Johan Lips ja Damarcus Jamaal Harrison tõid võrdselt 13 punkti ning 6 lauapalli.

Tartu eest sai Kregor Hermet kirja 17 punkti ja 6 lauapalli. Arnas Velicka kogus 14 silma ja 7 korvisöötu, järgnesid Julius Kazakauskas 11 punkti ja 6 lauapalliga ning Märt Rosenthal 10 punktiga.

Võistkonnad kohtuvad taas kolmapäeval, 17. aprillil Tartus.