Üleplatsimees Hermet aitas Tanel Sokuga tugevnenud Tartu väärt võiduni

-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus pühapäeval kaks mängu, milles Tartu Ülikool alistas Rapla Avis Utilitase meeskonna ning Latvijas Universitate oli suureskoorilises matšis BK Liepajast parem.

Tartu Ülikool – Rapla Avis Utilitas 80:70 (17:14, 13:20, 20:14, 30:22)

Rapla alustas kohtumist paremini, kui mindi avaveerandi keskpaigaks 10:2 juhtima, kuid Tartu vastas 13:2 spurdiga. Kodumeeskonna eduseis püsis veel ligi viis minutit, misjärel viis Christopher Tawiah Rapla pealtpanekust punktiga ette ja poolaja lõpetas Montae Glenn tabava vabaviskega. Seisuks 34:30 külaliste poolt vaadatuna.

Kolmanda veerandaja alguses suutis Tartu viigistada, aga tasavägiselt kulgenud mängus oli dikteerivamaks pooleks pigem Rapla. Veerandaja lõpus tegid võõrustajad 7:2 spurdi, mille seas Kregor Hermeti lauapõrkest ja koos sireeniga tabatud kaugvise. Tanel Sokk viis omad peagi 55:48 juhtima, aga Rapla püsis mängus ja 1.30 enne lõppu vähendas Sven Kaldre kaotusseisu 65:67 peale. Robert Valge vastas samaga, Sokk realiseeris viis vabaviset ja 3,8 sekundit enne lõppu tabas veel kauge kolmepunktiviske Hermet, mis andis Tartule kokkuvõttes kümnepunktilise võidu.

Visketabavuses jäi peale Tartu 46% – 43%. Lauavõitluses oli Rapla 38:32 (ründelaud 8:6) üle. Korvisööte jagas Tartu rohkem 21:16 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Raplal 18:16.

Kregor Hermet viskas Tartu eest üleplatsimehena 26 punkti ja võttis 5 lauapalli. Adomas Drungilas tõi 17 punkti ja sai kätte 7 lauapalli. Robert Valge lisas 13 silma ja sama palju punkte jäi ka Tanel Soku nimele, kes võttis veel 7 lauapalli ja andis 5 korvisöötu.

Indrek Kajupank kerkis Rapla parimaks 20 punktiga. Sven Kaldre sai kirja 13 punkti ning kaksikduubli tegi Christopher Tawiah, kes viskas 10 punkti ja võttis 12 lauapalli. Kaksikduublile oli lähedal veel Montae Glenn, kelle nimele jäi 9 punkti ja 9 lauapalli.

“Loodan et eelmise nädalavahetuse mäng (Tartu kaotas võõrsil BK Ventspilsile 38:93 – toim.) oli allamineku viimane punkt. Suur tänu Tanelile, kes meid kõvasti aitas. Kui nii kogenud mees tuli, siis tekkis ka teine hingamine treeningutel. Kõik tahtsid seda võitu täna. Kaitses teadsime, et Kajupank paneb 20 punkti ära ja teda peab ohjeldama. Laane suutsime enam-vähem kinni hoida. Alguses suured välismaalased tegid meile pahandust, aga pärast suutsime nendega toime tulla. Hoidsime mängujoonisest kinni ja ma arvan, et tänu Tanelile pall liikus sinna, kuhu vaja, ning mäng sujus paremini,” rääkis Kregor Hermet Telia TV-le antud intervjuus.

Päeva viimases mängus üllatas Latvijas Universitate koduplatsil BK Liepajat, kelle üle teeniti 102:92 võit.

Eesti-Läti korvpalliliigas toimuvad järgmised mängud kolmapäeval, kui BC Kalev/Cramo võõrustab BK Ogret ja Tallinna Kalev/TLÜ võtab vastu Jurmala tiimi.