Kalev/Cramo lõpetas kolmemängulise välisturnee kindla kaotusega Lokomotiiv-Kubanile

-Kyle Vinales | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Pühapäeval kohtus BC Kalev/Cramo VTB liiga 7. voorus Krasnodaris sealse Lokomotiiv-Kubaniga ning kaotas kindlalt 63:87 (19:26, 14:16, 13:22, 17:23). Hooaega mitme ilusa võiduga alustanud Cramo lõpetas ühtlasi kolmemängulise välismängude turnee, kus paraku võidulisa ei teenitud.

Kalevlased alustasid korralikult, juhtides avaveerandajal Martin Dorbeku korvi järel 11:6. Seejärel sai kodumeeskond kaitse toimima ning NBA kogemusega Johnny O´Bryanti üheksa järjestikust punkti viisid Krasnodari klubi 19:14 ette. Veerandaja lõpuks paisus vahe korraks ka kahekohaliseks, kui kodumeeskonna värske täiendus Mindaugas Kuzminskas tõi vabavisete järel tabloole numbrid 24:14. Teisel mänguperioodil hoidis ilma peatreenerita mängiv Lokomotiiv kalevlased 5-10 punkti kaugusel ning poolajapausile mindi väljakuperemeeste 42:33 eduseisus.

Kolmanda veerandaja esimese viie minutiga 18:5 spurtinud koduklubi suurendas ligi 3000 pealtvaataja rõõmuks eduseisu juba 58:38-ni. Teisel poolajal vaid ühe kaugviske tabanud, kuid 12 pallikaotust teinud Eesti meistermeeskond rohkem särtsu ei leidnud ning kohtumise viimased kümme minutit möödusid lõppseisu vormistamiseks. Kalev/Cramo teenis mängu jooksul 7 vabaviset ning ei suutnud esimest korda sel hooajal  ühelgi veerandajal visata üle 20 punkti.

Kalevlastest tõusis resultatiivseimaks Kyle Vinales, kes kogus 15 punkti, 6 lauapalli, 4 söötu, kuid sooritas ka 5 pallikaotust. Aigars Škele lisas 12 silma ja 3 korvisöötu. Sten Sokk ja VTB debüüdi teinud 203-sentimeetrine ääremängija Calvin Godfrey tõid kumbki 6 punkti. Teine ameeriklasest korvialune täiendus Jonathan Holton piirdus 8 mänguminuti jooksul 4 punkti, ühe lauapalli ja ühe vaheltlõikega. Käe said valgeks 11 mängumeest, ainsana ei saanud silma pähe Sander Raieste.

Krasnodari ridades kerkis üleplatsimeheks kõik kolm kaugviset tabanud Johnny O`Bryant 21 punktiga. Mindaugas Kuzminskas lisas 15 silma, veel üks hiljutise NBA kogemusega mängumees Sam Dekker 13 ning Will Cummings 12 punkti.

Kolm järjestikust kaotust on Kalec/Cramo (3-4) liigatabelis langetanud 9. kohale. Kolmemängulist kodumängude seeriat alustab Cramo 25. novembril Kalevi Spordihallis Astana (3-3) vastu.