VAATA | Eesti U20 noormehed alustasid EM-i seljavõiduga Kosovo üle

-Märt Rosenthal | Foto: Siim Semiskar

Eesti noormeeste U20 rahvuskoondis alustas täna Portugalis Matosinhoses peetavat FIBA Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiri võidukalt, alistades Kosovo eakaaslased koguni 86:37.

Kosovo suutis eestlaste vastu mängus püsida vaid esimesed viis minutit, seejärel läks initsiatiiv täielikult Aivar Kuusmaa hoolealuste kätte. Avaveerand võideti 24:10 ja poolajaks juhiti juba 47:13. Kolmanda veerandi järel oldi ees 64:21 ning viimase kümne minutiga lisati eduseisule veel kuus silma – lõpptulemuseks 49-punktiline võit.

Eesti visketabavus väljakult oli üle kahe korra parem – 44,3% (27/61) Kosovo 21,7% (13/60) vastu. Lauavõitluse võitsid eestlased 50:39.

Ühtlaselt mänguaega saanud eestlaste resultatiivseim oli 14 punkti visanud Märt Rosenthal, kes võttis ka 3 lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudis ka Mark-Andreas Jaakson, kelle arvele kogunes 12 punkti. Hendry Engelbrecht lisas 9 ning Mikk Jurkatamm ja Matthias Tass said mõlemad kirja 8 punkti.

Kosovo parim punktitooja oli Leon Neziri 12 silmaga.

Lisaks Eestile ja Kosovole kuuluvad C-alagruppi veel Armeenia, Gruusia, Holland ning eestlaste homne vastane Rootsi. B-divisjoni kolm esimest pääsevad järgmiseks aastaks A-divisjoni.