fbpx
Close

VAATA | Lonkav Reed ja ülikuum Frazier tõid NY Knicksile legendaarses mängus esimese tiitli

8. mail ehk sel reedel täitus 50 aastat korvpalliliiga NBA ühest kõige legendaarsemast korvpallikohtumisest, kus New York Knicks kindlustas klubi ajaloo esimese meistritiitli, alistades finaalseeria otsustavas seitsmendas kohtumises Los Angeles Lakersi. Nüüd on võimalik seda mängu NBA YouTube’i kanalil uuesti nautida.

Põhihooajal 60 mängu võitnud ja 22 kaotanud Knicks võitis idakonverentsi poolfinaalis Washington Bulletsi ja idakonverentsi finaalis Milwaukee Bucksi. Finaalis mindi vastamisi Los Angeles Lakersiga. Kui seeria oli viigis 2-2, sai Knicksi liider Willis Reed jalavigastuse ja pidi mängust lahkuma. Vaatamata kapteni puudumisele suutis Knicks välja tulla 16-punktilisest kaotusseisust ja kohtumise võita.

Ilma vigastatud Reedita kaotas Knicks seeria kuuenda matši ja olukord oli küps üheks kuulsamaks momendiks NBA ajaloos. Enne seitsmendat ja otsustavat finaalmängu lonkas Reed publiku ovatsioonide saatel platsile, et läbi valu kohtumine kaasa teha. Reed tabas oma kaks esimest viset keskpositsioonilt ning tema kangelaslik tegutsemine aitas meeskonnal mäng võita.

Reed lisaks kahele esimesele korvile rohkem punkte ei visanudki ning mängu kangelaseks kerkis Walt Frazier, kes kogus 36 punkti, 7 lauapalli, koguni 19 resultatiivset söötu ja 6 vaheltlõiget. Dave DeBusschere lisas võitjate kasuks 18 silma ja 17 lauapalli ning kaotajate poolel kogus Wilt Chamberlain 21 punkti ja 24 lauapalli ning Jerry West viskas 28 silma.

scroll to top