fbpx
Close

Kõik on võimalik! Jaan Puidet – kleenukesest tööloomast korraliku väliskarjäärini

-Jaan Puidet aastal 2008 ja kümmekond aastat hiljem | Foto: Siim Semiskar ja Jämtland Basket

-Jaan Puidet aastal 2008 ja kümmekond aastat hiljem | Foto: Siim Semiskar ja Jämtland Basket

Rubriik “Kõik on võimalik” jätkab Eesti koondise piirile jõudnud meeskorvpallurite lainel, kui täna meenutame hetke Jaan Puideti nooruspõlvest. 28-aastane ja 191 cm pikkune tagamängija pallis tänavusel hooajal taas Rootsi kõrgliigaklubis Jämtland Basket.

Konkreetne foto on tehtud 2007. aasta oktoobris, kui Saku Suurhallis peeti suurema ürituse raames koduse noorteliiga hooaja esimesed matšid. Tol hetkel 15-aastase Jaan Puideti tiim BC Kalev/Peri alistas poiste B-klassis KK Pärnu/AND1 meeskonna 70:48.

Tänaseks päevaks on Puidet lihasmassi oluliselt lisanud ning ületanud ka noorteklassides teda aastaid kimbutanud vigastustetondist. Rootsi liigas oli mees oma tiimi kõige mitmekülgsem mängija, kui kogus 19 matšiga keskmiselt 30 minutit, 9,4 punkti, 5,8 lauapalli, 3,8 söötu ja 1,2 vaheltlõiget.

Kommenteerib Jaan Puidet:

“Mäletan isegi seda mängu natuke. Siiani oleme sõpradega neid pilte vaadanud ja meelde tuletanud aegu, kui üksteise vastu mängisime.

Sellel ajal olin suhteliselt samasugune mängija ning tegin väljakul kõike, mida vaja oli. Sain mängida positsioonidel 1-4.

Mis seal fotost muud ikka arvata, kui seda, et olen väga kleenuke sellel pildil. Praegusele tasemele on mind viinud järjepidev töö ja see, et pole alla andnud.

Kõikide vigastuste tõttu olen pidanud ikka mudast välja ronima ning olen sinna alla matnud päris palju töötunde. Umbes sellel pildil olevast hetkest sai alguse 6-aastane vigastuste rada.”

scroll to top