VAATA | Robin Kivi lõpusekundi kolmene tõi Eestile EM-il dramaatilise võidu Rootsi üle

-Eesti U20 korvpallikoondis | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti noormeeste U20 rahvuskoondis võitis Portugalis Matosinhoses peetaval FIBA Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril ka teise alagrupimängu, kui alistas Rootsi eakaaslased tulemusega 59:56.

Eesti alustas hästi, võites avaveerandi 15:9 ja juhtides poolajavileks 32:23. Rootslased polnud aga veel alla andnud. Kolmanda veerandi alguses tegid nad nelja minutiga võimsa 12:0 spurdi ja pääsesid kolme punktiga ette. Seejärel suutsid eestlased end siiski koguda ning otsustava veerandi alguseks juhiti 45:40.

Pingeline punkt-punkti heitlus kestis kuni viimaste hetkedeni. Viimasele minutile mindi vastu seisul 56:51, kuid siis tabasid rootslased kolmese ja kaks vabaviset, mispeale Eesti peatreener Aivar Kuusmaa aja maha võttis. Viis sekundit enne lõppu tegi Matthias Tass vea David Hookile, kuid Eesti õnneks viskas rootslane mõlemad vabavisked mööda. Mängu saatuse otsustas Robin Kivi lõpusekundi kolmene.

Eestlased tabasid väljakult 23 viset 60-st ehk 38%, rootslaste vastavad näitajad olid 20/59 ja 34%. Lauavõitlus võideti 46:36.

Eesti resultatiivseim oli Kristian Kullamäe, kes viskas 16 punkti, võttis 4 lauapalli ning jagas sama palju korvisööte. Sten Saaremäel ja Matthias Tass lisasid mõlemad 13 punkti. Kaksikduubli teinud Tassi arvele kogunes ka 11 lauapalli. Märt Rosenthal piirdus küll vaid 3 punktiga, kuid võttis see-eest 11 lauapalli. Eilses mängus vigastada saanud Kirill Koršunov täna Eesti koosseisu ei kuulunud.

Rootsi parim oli üleplatsimehena 20 punkti visanud Karl Olle Lundqvist.

Homme kell 18.00 läheb Eesti koondis vastamisi Hollandiga, kes täna alistas Kosovo 88:40.