Suurest kaotusseisust välja tulnud U18 koondis langes alles viimasel minutil

-Helerin Kass ja Eesti neidude U18 koondis | Foto: Siim Semiskar

Põhja-Makedoonias Skopjes peetaval U18 neidude Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril jäi Eesti koondis täna 13.-16. koha mängus 60:65 alla Luksemburgi eakaaslastele.

Eesti alustas mängu kehvasti, kaotades avaveerandi 13:25 ning poolaja 29:44. Korvidevaesel kolmandal veerandil hoiti luksemburglannad aga vaid kolme silma peal ning enne otsustavat kümmet minutit oli vahe vähenenud neljapunktiliseks (43:47). Viimane veerandaeg möödus punkt-punkti heitluses ja üks minut enne lõppu oli seis viigis 60:60. Paraku ei saanud eestlannad seejärel enam ühtegi punkti ja Luksemburg pööras mängu enda kasuks.

Eesti visketabavus väljakult oli 28,8% (23/80) Luksemburgi 36,4% (24/66) vastu, lauavõitluses jäädi alla 48:53.

Eesti resultatiivseimaks kerkis 21 punkti visanud Helerin Kass, kes võttis lisaks ka 3 lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudis ka Ivetta-Elizaveta Okuneva, kelle arvele jäi 12 punkti. Anna Gret Asi lisas 8 punkti ning Anna Jürissaare arvele kogunes 7 silma ja 19 lauapalli.

Luksemburgi parimad skooritegijad olid Kim Sowa ja Tanja De Rond, kes kogusid vastavalt 24 ja 20 punkti.

Eesti koondis lõpetab turniiri homme, kui kell 13.00 minnakse 15. koha mängus vastamisi Islandiga.