Valga-Valka alistas põnevuslahingus Rapla ja teenis hooaja teise võidu, TalTechi võiduseeria katkes

-Carl Anthony Montgomery | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas teenis oma hooaja teise võidu BC Valga-Valka Maks&Moorits, kui võõrsil suudeti tasavägises mängus võita Rapla Avis Utilitase meeskonda 83:81. TalTechi hea hoog katkes Ogre tiimi vastu, kui vastu tuli võtta 84:92 kaotus.

Rapla Avis Utilitas – BC Valga-Valka Maks&Moorits 81:83 (25:23, 19:20, 16:26, 21:14)

Külalised piirilinnast alustasid kohtumist paremini, kui avaveerandi keskpaigaks mindi 16:12 ette. Seejuures oli keskmängija Carl Anthony Montgomery juba pooled Valga punktidest toonud ning peagi surus ameeriklane ka palli korvi. Raplal aga õnnestus 8:2 spurdiga vastata ning järgmist kümmet minutit alustasid nemad seisult 25:23. Punkt-punkti heitlus jätkus ja alles minut enne puhkepausile minekut sai Rapla mängukäiku silmas pidades turvalise 44:40 eduseisu kätte. Kristaps Miglinieks realiseeris raske 2+1 rünnaku ja sellega vähendas Valga poolajaks vahe minimaalseks.

Kolmanda veerandaja alustuseks tabas külaliste poolelt kaugelt Clayton Wilson ning lähiviske realiseeris ka Timo Eichfuss. Vägeva pealtpanekuga hiilanud Dashawn King viis Valga veerandaja kespaigaks 59:51 ette ning sama suurt eduseisu suudeti viimase neljandiku alguseni hoida. Rapla oli raskustes ja kuigi Dominique Hawkins tabas neljanda veerandaja esimesel rünnakul olulise kahepunktiviske, vastas kaugelt Martin Jurtom, ja esmakordselt oli mängus vahe paisunud kümnele punktile. Rapla üritas lähemale pääseda ning veerandaja keskel jõuti ka viie silma kaugusele, kuid 1.38 enne lõppu saatis korvi alt palli taas läbi rõnga Montgomery, millega Valga juhtis 82:72.

Sellega polnud kaugeltki veel võitja selgunud. Indrek Kajupank ja Sven Kaldre tabasid kaks olulist kaugviset, misjärel sai Kristaps Miglinieks vabaviskejoonelt Valga poolelt eduseisu taas suurendada. Lätlasel õnnestus aga üks punkt juurde tuua ja viis sekundit hiljem saatis järjekordse tabava kolmepunktiviske teele Hawkins. Rapla jaoks oli sellega kaotusseis vaid kaks punkti ning mängida jäi kolm sekundit. Valga mängis palli Wilsonile, kelle vastu viga teha ei suudetud ning ülipõnev kohtumine lõppes Valga-Valka magusa võiduga.

Carl Anthony Montgomery tõi Valga-Valka parimana 16 punkti, 4 lauapalli ja 3 korvisöötu. Kristaps Miglinieks tegi kaksikduubli, visates 14 punkti ja kogudes 10 lauapalli. Dashawn King lisas 13 ning uus täiendus Stephen Brown 12 silma. Timo Eichfuss toetas omasid 9 ja Clayton Wilson 8 punktiga.

Dominique Hawkins oli Rapla parim 16 punkti ja 6 korvisööduga. Rain Veideman tõi 15 silma, 5 lauapalli ja 6 korvisöötu. Indrek Kajupank lisas 14, Hunter Mickelson 11 ja Ervins Jonats 10 punkti.

“Kolme ja poole tunnine sõit oli meil selja taga ning nii hästi mängu ei alustanud kui tahtnuks. Meie jaoks oli väga tähtis mängu kontrollida ja saime sellega hakkama. Olen väga rahul, et võidu saime. [Meie edu võti] oli hea kaitse, lauavõitlus ja püüda mängida kiirelt ning organiseeritult. Tulime sellega toime,” sõnas Valga-Valka meeskonna peatreener Mihhail Karpenko Delfile antud intervjuus, kelle hoolealustele kuulus lauavõitlus 38-26.

“Lasime kolmandal veerandajal mängu käest ära, neljandal üritasime tuld kustutada. Panime otsustavad visked mööda ning ei tea, kuidas oleks mäng lõppenud, kui need sisse oleks läinud. Kaotus on tõsiasi ja seda tuleb analüüsida,” ütles Rapla tiimi peatreener Aivar Kuusmaa.

“Meil polnud aimu uuest mehest (Stephen Brown – toim.), kes neil oli. Teadsime, et nad mängivad palju tagameeste peale. Teatud asjad meil ei toiminud ja muutsime neid mängu jooksul. Mind üllatas see, et me neile vastu ei saanud. Valga hakkab tabelis kindlasti tõusma, kuid teadsin, et nad ei mängi väga head kaitset. Mul on endal üks küsimus lihtsalt: kas mu pikad saavad aru, mida ma neilt ootan ja tahan? Nüüd tuleb koondisepaus ja saan nendega nelja silma all suhelda. Tõsine murelaps on see mu jaoks,” lisas Kuusmaa.

TalTech – BK Ogre 84:92 (22:22, 23:24, 13:21, 26:25)

Tunni võrra hiljem alanud mängus asus TalTech esimese viie minuti möödudes Ogre vastu 13:6 juhtima. Korra suutsid võõrustajad ka kaheksa silmaga ette pääseda, kuid seejärel vastas Ogre 11:2 spurdiga ja avaveerandi lõppedes oli TalTech vaid kahe silmaga ees. Kuigi Ogre sai peagi 24:22 eduseisu kätte, dikteeris kodumeeskond ikkagi mängu, ning alles kolm sekundit enne poolajavilet viis Kristaps Dargasi lähiviskest omad 46:45 juhtima.

Kolmandat veerandaega domineeris juba Läti klubi, kui alustuseks tehti 9:0 spurt ning 4.50 enne viimast neljandikku oli Ogre 58:47 ees. TalTech pääses nelja silma kaugusele, aga Edgars Lasenbergsi ning Janis Poznaksi visetest said külalised otsustava veerandaja eel üheksapunktilise eduseisu.

TalTech ei andnud alla: kolme minutiga tehti 11:1 spurt ja Ogre oli nii 68:69 tagaajaja rolli jäänud. Seejärel said aga lätlased mitu korda järjest palli läbi korvirõnga toimetatud ning 4.15 enne lõppu oli Ogre 79:69 juhtimas. Jaan Puideti, Levi Martin Giese ja Toomas Raadiku abiga suudeti vahe siiski 77:79 peale vähendada. Kaspars Beržins vastas lähedalt, aga Puidet tabas kaugelt, tehes nii seisuks 80:81 kodumeeskonna poolt vaadatuna. Lasenbergs tabas valusa kolmepunktiviske vastu, kuid Puidet oli samuti täpne. Lõpusekundid kuulusid ikkagi Ogrele, saades punktilisa vabaviskejoonelt ning kohtumisele pani punkti Dargaisi pealtpanek. Hiljuti Pärnu Sadama ja Valmiera Glass VIA alistanud TalTechi jaoks võiduseeria seeläbi lõppes.

Edgars Lasenbergs oli Ogre meeskonna parim 21 punkti, 6 lauapalli ja 7 korvisööduga. Kaspars Beržins lisas 20 punkti ja 11 lauapalli, Kristaps Dargasi tõi 17 silma ja sai kätte koguni 15 lauapalli. 11 punkti viskas omade kasuks Janis Poznaks, kes kogus ka 6 lauapalli.

Jaan Puidet oli TalTechi resultatiivseim 18 punkti, 13 lauapalli ja 8 korvisööduga. Toomas Raadiku nimele jäi 17 silma ja 6 lauapalli, Gregor Arbet ning Levi Martin Giese viskasid mõlemad 13 punkti ja noppisid 7 lauapalli.

“Ründelaud ütleb kõik ära (TalTech kaotas lauavõitluse 45-58 ja ründelaua 18-26 – toim.). Kolmandal veerandajal võttis Ogre 11 ründelauda. Ime, et üldse nii kaua vastu pidasime. Ei saa kedagi süüdistada, kõik tahavad lauda kätte saada, aga millegipärast vastased saavad. [Ogre keskmängija] Kaspars Beržinsi vastu on raske – Läti koondises ja VTB-s mänginud, aga Toomas Raadik ja Levi Martin Giese andsid endast parima,” rääkis TalTechi peatreener Rait Käbin Tallinna TV-le antud intervjuus.

BK Liepaja – Betsafe Jurmala 81:87 (22:11, 23:28, 19:22, 17:26)

Läti klubide omavahelises mängus sai Jurmala raske võidu Liepaja vastu. Võõrustajad alustasid kohtumist suurepäraselt, kui mindi 11 punktiga ette ja poolajaks suudeti samuti 45:39 eduseisu hoida. Kolmandal veerandajal õnnestus Jurmalal veelgi vahet vähendada, aga 1.25 enne mängu lõppu oli Liepaja ikkagi 81:80 juhtimas. Külalised said seejärel aga kaitse pidama, tehes 7:0 spurdi, ja nii saadi kirja ka hooaja seitsmes võit.

Karlis Lasmanis kerkis Jurmala parimaks 18 punktiga. Kristaps Mediss tõi 17, Krtsiaps Plavnieks 14 ja Edgars Jeromanovs 13 silma. Ugis Pinete viskas 10 punkti, Ilja Gromovs toetas omasid 8 punkti ja 9 lauapalliga.

Liepaja poolelt sai üleplatsimehena 33 punkti kirja Justin Lamont Johnson, kes kogus ka 5 lauapalli ning jagas 8 korvisöötu. Taylor Hanif Bessick lisas 27 punkti ja 15 lauapalli, Roberts Krastinš tõi 8 silma.

Homme, 25. novembril on võistlustules kuus meeskonda. Pärnu Sadam üritab üllatada BC Kalev/Cramot, BK Ventspils võtab vastu Tartu Ülikooli ja Läti Ülikool kohtub koduplatsil Tallinna Kalev/TLÜ-ga.