Viskekindluse minetanud Kriisa ja Žalgiris II kaotasid lõpuminutite heitluses

-Kerr Kriisa | Foto: Žalgiris TV

Leedu esiliigas läksid laupäeval vastamisi Joniškio Delikatesas (9-5) ja Žalgirise duubelmeekond (7-7). Võõrsil mänginud Žalgiris kaotas 31%-lise visketabavuse tõttu tasavägise mängu 65:69 (22:13, 11:20, 17:14, 15:22).

Kerr Kriisa koduklubi alustas mängu kenasti ning pärast esimest setti juhiti 9 punktiga. Teisel veerandaja keskel ei saanud Žalgirise mehed viie minuti jooksul ühtegi punkti ning kodumeeskond jõudis poolajaks viigini. Kolmas neljandik kulges punkt-punkti mänguna ning otsustavale veerandile mindi vastu külaliste 50:47 eduseisus. Esimesel üheksal pealeviskel eksinud Kriisa korv tõi tabloole Žalgirise teise poolaja suurima eduseisu (52:47). Mängu viimased minutid möödusid mõlemapoolsete võimalustega, kuid kodumeeskonna 7:0 vahespurt viimasel kahel minutil otsustas kohtumise saatuse.

Visetega kimpus olnud Kerr Kriisa arvele jäi 21 minutiga 2 punkti (kahesed 1/6, kolmesed 0/5), üks lauapall, 2 söötu, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Žalgirise resultatiivseim oli Marius Valinskas 23 punkti ja 5 sööduga. Giedrius Bergaudas lisas 14 silma ja 7 lauapalli.

Joniškio eest viskas Šarunas Beniušis 20 punkti ning hankis ka 8 lauapalli. Kõik punktid kolmestest kogunud Karolis Lukošiunas tõi 18 silma.

Žalgirise duubelmeeskond asub 7 võidu ja 8 kaotusega 8. kohal, järgmisel reedel kohtutakse võõrsil Vilniuse Perlasega (7-7).