Veideman tõusis debüütmängus Mantova sangariks

Rain Veideman tegi pühapäeval debüüdi oma uue koduklubi Pompea Mantova ridades, kui koduväljakul võõrustati liigatabelis viimast kohta hoidvat Cagliari Hertz (1-10) meeskonda. Pingelisest mängust väljus võitjana eestlase koduklubi tulemusega 86:85 (23:29; 26:9;15:18; 22:29).

-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

Rain Veideman tegi pühapäeval debüüdi oma uue koduklubi Mantova Pompea ridades, kui koduväljakul võõrustati liigatabelis viimast kohta hoidvat Cagliari Hertz (1-10) meeskonda. Pingelisest mängust väljus võitjana eestlase koduklubi tulemusega 86:85 (23:29; 26:9;15:18; 22:29).

Mõlemad meeskonnad tulid kohtumisele peale hea häälestatusega ning esimene veerandaeg kulges peamiselt Cagliari mõnepunktilises eduseisus. Teisel neljandikul tabas Cagliarit rünnakul mõõn ning Mantova meeskond kasutas selle võimaluse kahe leegionäri – Rain Veidemani ja Anthony Morse – eestvedamisel ära. Poolajapausile mindi Veidemani koduklubi 11 punktilises eduseisus. Veideman ja Morse kombineerisid avapoolajal kahepeale Mantova 49 punktist lausa 32.

Kuigi ka kolmanda veerandaja esimesed minutid kuulusid Mantova meeskonnale ning hetkeks suudeti eduseis kasvata 17 punktile, siis mäng sellega veel otsustatud ei olnud ning Cagliari suutis mängu tagasi tulla. Külalised läksid kohtumist juhtima kui otsustavat veerandit oli mängitud 5 minutit. Mängu viimased minutid möödusid punk-punkti mängus, mille jooksul ei suutnud kumbki meeskond edu kasvatada suuremaks kui 3 silma. Kohtumise otsustavad punktid tõi Rain Veideman, realiseerides 7,9 sekundit enne normaalaja lõppu vabaviskejoonelt mõlemad teenitud visked. Külalised ei suutnud järelejäänud ajaga korvini jõudna ning Mantova teenis liigatabelisse juurde magusa võidu.

Rain Veideman tutvustas end Pompea poolehoidjatele debüütmängus suurepärasest küljest. Platsil viibitud 30 minutiga tõi eestlasest tagamängija suurepärase visketabavuse juures 28 silma (kahesed 7/8, kolmesed 3/6, vabavisked 5/7), noppis 3 lauapalli, tegi 3 vaheltlõiget ning jagas 2 resultatiivset söötu. Samuti sooritas Veideman 3 isiklikku viga ning patustas 3 pallikaotusega. Cagliari parima tõi Anthony Miles Jr samuti 28 punkti ning haaras 6 lauapalli.

Jooksvas liigatabelis hoiab Veidemani koduklubi nelja võidu ja seitsme kaotusega 13 positsiooni. Järgmise kohtumise peab Mantova 16. detsembril võõrsil, kui külla sõidetakse Baltur Cento (4-6) meeskonnale.