Maarja Grünmann vedas Audentese SK/TSK U16 majaderbis karikavõitjaks

Karikavõistluste finaalturniiri teise päeva avakohtumine peeti U16 tüdrukute vanusegrupis. Vastasseis oli selles vanuses mitte ainult linnasisene, vaid lausa majasisene – Audentese SK grupp kohtus Audentese SK/TSK-ga. Täna sai karika Audentesesse viia Audentese SK/TSK, kes võitis kohtumise skooriga 71:51.

-Audentese SK/TSK | Foto: Eerik Parvits/EKL

Mängu esimene poolaeg oli koolikaaslaste vahel pea ootuspäraselt küllalt tasavägine. Ehkki kergelt haaras algusest peale initsiatiivi TSK naiskond, ei lubanud vastased neid samuti kuigi kaugele. Suur osa avaveerandist mängiti päris punkt-punktis, kuid lõpu poole kasvatas TSK veidi eduseisu ning võitis selle 16:12. Ka teine veerand kulges võitluslikult ning vahe püsis stabiilselt 4-6 punkti ümber. Poolajale mindi TSK 35:29 eduseisus, kirjutab Basket.ee.

Vahe hakkas mängupilti tulema teisel poolajal. Kolmas veerand algas juba TSK jaoks märksa edukamalt, kuivõrd veerandi keskpaigaks oli Audentes oma skoorile vaid 4 punkti lisada saanud. Selle aja peale oli TSK aga oma teed läinud ning enam neid püüda ei õnnestunudki. Veerandi võitsid neiud 26:13, tablool 61:42. Samas suurusjärgus püsis vahe ka viimasel neljandikul, valget värvi kandvad Audentese neiud enam vastaseid kinni püüda ei suutnud. Mängu lõppedes sai kinnitust TSK poole tänane paremus – 71:51.

Võitjate poolel tegi tugevaima esituse Maarja Grünmann, kes tõi naiskonna statistikasse korraliku topeltduubli: 15 punkti, 17 lauapalli, lisaks ka 3 resultatiivset söötu ning 3 blokki.

Teise Audentese naiskonna resultatiivseim oli samuti topeltduubli kokku pannud Keandra Koorits, kellelt 15 punkti, 14 lauapalli, 2 korvisöötu, 2 vaheltlõiget ja 2 blokki.