Korraliku debüüdi teinud Vene aitas koduklubi võidule Manresa üle

Siim-Sander Vene tegi Hispaania kõrgliigas debüüdi oma uue koduklubi Montakit Fuenlabrada eest, kui koduväljakul võõrustati eestlasest ääremängija eelmist tööandjat – Manresa BAXI (6-4) meeskonda. Tasavägises kohtumises jäi peale Fuenlabrada skooriga 94:89 (31:26; 15:15; 26:26; 22:22).

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Algviisikus alustanud Vene tabas kohtumise alguses kiiresti kaks järjestikust kolmepunktiviset ning tõmbas sellega Fuenlabrada mängu käima. Avaveerandaeg kulges punk-punkti mängus ning teisele veerandajale mindi vastu Vene koduklubi viiepunktilises eduseisus. Tasavägine mäng jätkus ka teisel veerandajal ning poolajapausile minnes oli Fuendlabrada suutnud hoida oma mõnepunktilist edu.

Teise poolaja alguses õnnestus eestlase koduklubil hea kaitsemänguga Manresa meeskond hoida väikese skoori peal ning enda eduseis kasvatati hetkeks 13 punktile. Veerandaja teisel poolel Manresa siiski kosus ning otsustavale neljandikule mindi endiselt vastu Fuenlabrada viiepunktilisest eduseisust. Viimasel veerandajal suutis Manresa paaril puhul kaotusseisu mängida minimaalseks, kuid viigini või eduseisuni ei jõutud kordagi. Sekund enne kohtumise lõppu oli Justin Doellmanil võimalik veel mänguseis viigistada, kuid mees eksis kolmepunktiviskel.

Võitjate parimana tõi Francesco „Pako“ Cruz 28 silma. Siim-Sander Vene viibis võidukohtumises väljakul 20,5 minutit, mille jooksul tõi eestlane 14 punkti (kolmesed 4/7, vabavisked 2/2), noppis 2 lauapalli, jagas 2 resultatiivset söötu ning sooritas 2 isiklikku viga. Manresa resultatiivseim oli Ryan Toolson 19 silmaga.

Jooksvas liigatabelis tõusis Fuenlabrada 11 positsioonile, olles kogunud 5 võitu ja 6 kaotust. Vene ja Fuenlabrada jaoks jätkub liigahooaeg 16. detsembril kui vastaseks on Murcia UCAM (4-6) meeskond.